دره مجسمه ها جزیره هرمز

15974 2018/05/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

عمر جزیره ی هرمز 600 میلیون سال و عمر بیرون آمدن این جزیره به روی آب به حدود 50 هزار سال پیش بر می گردد.

دره مجسمه ها در جزیره هرمز,دره مجسمه ها,دره مجسمه های هرمز,دره مجسمه ها در هرمز,دره مجسمه های استان هرمزگان,جاذبه های گردشگری جزیره هرمز

 

در بین جزیره های جنوب ایران در خلیج فارس جزیره هرمز زیباترین و نام دارترین آنهاست که با توجه طبیعت و محیط منحصر به فردی که دارد به منطقه ای استثنایی برای ماجراجویان تبدیل شده است. همان طور که طبیعت غنی جای جای کشورمان همیشه چیزی یا مکانی برای متعجب کردن آدمی دارد این بار توسط سنگ ها و صخره های دره مجسمه ها جزیره هرمز شگفتی ساز شده که بازدیدکنندگانش را به حیرت وامی دارد. جزیره هنوز با مشکل هجوم انبوه گردشگران مواجه نشده و به همین دلیل توانسته بکر بماند و پاکیزگی خود را تا حد زیادی حفظ کند.

عموما مردم وقتی نامی از جزیره برده می شود به یاد دریا و ساحل آن می افتند، اما جزیره هرمز فراتر از این حرف هاست و می توان گفت جاذبه های آن بسیار جالب و خاص می باشد. کوه‌ های رنگارنگ، صخره‌ های شکل گرفته در طول میلیون‌ها سال، سنگ‌ های باشکوه نمکی و زیباتر و جذاب‌ تر از همه، خاک رس قرمز آن می باشد که جزیره هرمز را به یکی از مقاصد بی نظیر گردشگری تبدیل کرده است.

دره مجسمه ها در جزیره هرمز با خاک و کوه های مرتفع خود توانسته انگیزه ی سفر به این جزیره زیبا را در گردشگران به وجود آورد. جدا از موقعیت استراتژیک جزیره هرمز به دلیل قرار گرفتن در تنگه هرمز، شرایط زیست محیطی این جزیره جاذبه ای فوق العاده زیبا و انکار ناپذیر را در خود جای داده است. از روند فرسایش سنگها مشخص است که هزاران سال طول کشیده تا جزیره از آب بیرون بیاید و باعث نقش و نگارهایی در صخره ها بشود. بر اساس پژوهش ها، عمر زمین شناسی جزیره ی هرمز 600 میلیون سال و عمر بیرون آمدن این جزیره به روی آب حدود 50 هزار سال پیش می دانند.

وقتی به دره مجسمه ها سفر کردید و کمی راه های پر پیچ و خم رو طی نمودید، البته با کمی سختی! به یک پرتگاه 40 متری زیبا میرسید که به نوبه خود دلهره آور است. تنها با سفر به دره مجسمه های هرمز می‌ توانید آن را تجربه کنید، اما وقتی به انتهای دره مجسمه ها می رسید به جرات می توان گفت زیباترین منظره ای که از خلیج نیلگون همیشه فارس به عمر خود می توانید ببینید رو به روی شما قرار می گیرد.

علت اصلی نام گذاری این جزیره به دره مجسمه ها این است که با پیاده روی در ساحل و کمی هم به کار انداختن قوه تخیل شاهد اشکال مختلفی در سنگ های صخره ها می شوید که دیدن صخره ها در شب یا غروب می تواند تجربه بسیار جالبی برای گردشگران و ماجراجویان باشد. مثلا بعضی از سنگ ها شبیه سر گوسفند یا مرغ و خروس و یا حتی شبیه اژدها می باشند؛ البته این چیزها تنها خطای دید است و قوه تخیل آدمی باعث شکل گیری چنین مناظری می شود وگرنه این دره چیزی برای ترسیدن ندارد! نکته بسیارمهم و جالب توجه در مورد صخره ها سکوتی است که بر بلندای آنها می توانید تجربه کنید و از همان ارتفاع، ساحل را با ماسه های نقره ای تماشگر باشید. دره مجسمه های استان هرمزگان حتی توانسته گردشگران خارجی را به سمت جذب کند و عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های گردشگری جزیره هرمز تبدیل شود.

عکس های دره مجسمه ها در جزیره هرمز

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید