South_Africa

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

9980 2016/09/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

کشور آفریقای جنوبی در جنوب قاره آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. افریقای جنوبی، کشور نلسون ماندلا، میزبان جام جهانی 2010 بود. این کشور به خاطر طبیعت فوق العاده و حیات وحش منحصر به فرد زبانزد است. جاذبه های گردشگری کشور آفریقای جنوبی واقعا زیبا هستند و تماشایشان به هر گردشگری توصیه می شود.

پرجمعیت ترین شهر آفریقای جنوبی ژوهانسبورگ است. این کشور از شمال غربی با نامیبیا، از شمال با بوتسواتا و زیمبابوه، از شمال شرق با موزامبیک، از شرق با سوازیلند همسایه بوده و اقیانوس های اطلس و هند از جنوب، جنوب غربی و جنوب شرقی آنرا احاطه کرده اند. همچنین کشور لسوتو در درون آن قرار دارد. بهترین راه سفر نیز تور آفریقای جنوبی می باشد که سفری امن را برای شما به همراه دارد.

پایتخت آفریقا جنوبی یا بهتر است بگویم پایتخت هایش، سه شهر پرتوریا، کیپ تاون و بلوم فونتین هستند؛ زیرا قوه مجریه در پرتوریا، پارلمان در کیپ تاون و قوه قضائیه در بلوم فونتین مستقر است.

آفریقای جنوبی کشوری با ریشه ها، فرهنگ ها، زبان ها و عقاید مختلف است. از کل جمعیت این کشور، 79 درصد سیاه پوست، 10 درصد سفید پوست، 9 درصد رنگین پوست و 2 درصد آسیائی و هندی تبار هستند. اکثریت مردم مسیحی (68 درصد) و 5/28 درصد هم پیرو اعتقادات بومی هستند.

جاهای دیدنی آفریقای جنوبی بسیارند که هم از طبیعت سهمی عظیم دارند و هم از هنر و تمدن انسان ها.

از معروفترین جاذبه های کشور آفریقای جنوبی چاله بزرگ واقع در شهر کیمبرلی مرکز الماس جهان است، از این مرکز استخراج که چاه عظیمی به عمق 108 متر و قطر 1500 متر هست تا به حال 14,500,000 قیرات الماس به دست آمده است. موزه بی نظیر الماس جهان نیز در این شهر یکی از دیدنی های آفریقای جنوبی است.

11 زبان به عنوان زبان رسمی کشور به رسمیت شناخته شده که زبان های انگلیسی و آفریکانس در سراسر کشور و بقیه زبان ها در مناطقی که اکثریت دارند رسمی می باشند. مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی، گسترش ایدز مشکلی جدی در آفریقای جنوبی است.

اطلاعاتی درباره کشور آفریقای جنوبی:

زبان رسمی: انگلیسی/آفریقایی/زبانهای بومی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

جمعیت: حدود 50 میلیون نفر

مساحت: 1,221,037 کیلومتر مربع

واحد پول: راند

پیش شماره: +27

احتلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقبتر

برای مشاهده اطلاعات از جاذبه های گردشگری شهرهای آفریقای جنوبی، بر روی نامشان در زیر کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید