موزه مردم شناسی بندر کنگ

13675 ۱۳۹۶/۰۴/۰۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.2]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از زمان تاسیس موزه مردم شناسی بندر کنگ زمان زیادی نمی گذرد. این موزه توسط خیرین، جاشو ها و ملوانان این بندر بنا شده است.

بندر کنگ واقع در استان هرمزگان یکی از بنادر مهم، توریستی و ارزشمند جنوب ایران است. این بندر به تنهایی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری هرمزگان است که در خود جاذبه های توریستی متعددی را جای داده است.

یکی از این مراکز توریستی، موزه مردم شناسی در بندر کنگ است که چندین سال از تأسیس آن توسط خیرین و ناخدایان این بندر بنا گشته است. این موزه بعد از تأسیس، به سرعت تبدیل به یکی از پر رونق ترین جاذبه های گردشگری بندر کنگ تبدیل شد و افراد زیادی از آن بازدید می کنند.

در سال های اخیر موزه مردم شناسی بندر کنگ هرمزگان تبدیل به یکی از موزه های مهم صنایع دستی، دریانوردی، معماری، آداب و رسوم، خوراک و پوشش شده است و سواحل خلیج فارس واقعا کم نظیر است.

بسیاری از بازدیدکنندگان و پژوهشگران که به کنگ سفر می کنند، به طور حتما یکی از انتخاب هایشان تماشای این موزه است. آن هم به دلیل وجود ادوات و لوازم زیبا و قدیمی بسیاری که در آن است. به عنوان مثال وسایل و نقشه هایی که ملوانان هنگام دریانوردی از آنها استفاده می کردند، فرمان لنج، رادیوهای قدیمی، قطب نما، تصاویر ماهیان، ماکت های کشتی و قایق، سبک معماری خانه ها، بادگیر، صنایع دستی از محصولات دریایی، سکستان، لنگر کشتی، طناب لنگر کشتی و حتی غذاهای محلی بسیار جذابند.

راهنمایان این موزه نیز در همه قسمت ها به توضیح بخش های مختلف و آثار موجود در این موزه به بازدیدکنندگان می پردازند و پاسخگوی سوالت نیز هستند.

قرارگیری این موزه در نزدیکی دریا و لنج بوم مسی، زیبایی آنرا دو چندان کرده است. همچنین به همت شهرداری بندر کنگ، این مکان روز به روز مجهزتر و کامل تر می گردد و همین نکته مثبت و نقطه قوتی برای آن می باشد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به سمت هرمزگان حتما از این موزه دیدن کنید تا با آداب و رسوم و دریانوردی در جنوب ایران کمی آشنا شوید.

در ذیل دیگر تصاویر موزه مردم شناسی بندر کنگ را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید