تنگه لی لی دورود

16876 2019/10/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس

تنگه لی لی کجاست؟

تنگه لی لی دورود در شهرستان دورود قرار دارد. این تنگه در 86 کیلومتری شرقی خرم آباد واقع شده است. برای بازدید از این تنگه زیبا می توانید با قطار به این شهر سفر کنید، زیرا قطارهای تهران و مشهد از غرب کشور حرکت می کنند و در شهرستان دورود هم توقفی دارد.

عکس تنگه لی لی دورود

بهترین زمان سفر به شهرستان دورود، فصل بهار و تابستان است. این شهر آنقدر آب و هوا و طبیعتش بکر است که به پایتخت طبیعت ایران شهرت دارد، به طوریکه حتی در فصل های پاییز و زمستان هم زیبایی های خاص خودش را دارد. دریاچه گهر، آبشار سوی، آبشار بیشه هم از جمله جاذبه های طبیعی و معروف این شهر هستند که در اطراف تنگه لی لی دورود قرار دارند.

این تنگه زیبا و طبیعی یکی از کمتر شناخته شده ترین جاذبه ی شهرستان های خرم آباد است که در 20 کیلومتری شهر دورود و در ضلع غربی آن واقع شده است. تنگه لی لی دورود در میان روستای چنار و روستای سیرم قرار دارد و شاید یکی از دلایلی که باعث ناشناخته ماندن آن شده است همین باشد.

از طرفی همین کمتر شناخته شدن سبب شده تا طبیعت اطراف تنگه همچنان بکر و دست نخورده باقی بماند. اما حدود 2 الی 3 سال است که از شهرهای مشهد، تهران، اصفهان، شیراز تورهای گردشگری به سوی خرم آباد و این تنگه به راه افتاد است.

برای دسترسی به مسیر تنگه لی لی دورود می توانید، از خرم آباد به سوی روستای سیرم و چنار حرکت کنید. مسافت این مسیر از لحاظ زمانی حدود 1.5 الی 2 ساعت طول خواهد کشید. سپس به شهرستان دورود می رسید و بعد از 20 دقیقه رانندگی می توانید به روستای چمنار برسید و از آنجا هم به تنگه لی لی رود می رسید. در طول این مسافتی که طی می کنید می توانید از مناظر زیبای روستاها و جاده های خرم آباد و شهرستان های آن لذت ببرید.

تنگه لی لی شهرستان دورود زیبایی های خاص بسیاری دارد خصوصا شکل ظاهری آن با سنگ های شکل دار زیبا و آب زلال رودخانه ای که از دل آن بیرون زده است. در این منطقه پرنده های زیادی زندگی می کنند که برخی از آن ها مهاجر هستند و فقط در فصل های خاصی در آن جا حضور دارند.

برای عبور از تنگه ی لی لی دورود حتما باید یک قایق بادی داشته باشید، که البته اگر هم نداشته باشید می توانید  با پرداخت هزینه ای نا چیز از قایق تورهای گردگشری استفاده کنید.

برای رسیده به تنگه لی لی دورود باید 45 دقیقه پیاده روی کنید البته این زمان بستگی به این دارد که از چه مسیری به تنگه برسید. اگر از سمت روستای سیرم حرکت کنید قطعا مدت زمان بیشتری را هم باید پیاده روی کنید، همه چیز بستگی به سرعت و رانندگی شما دارد.

اگر از فعالیت های بدنی خوش تان می آید می توانید از محیط صخره مانندی که تنگه لی لی دورود لرستان دارد بالا بروید، که البته پیش از آن باید حتما با قوانین و اصول کوهنوردی به خوبی آشنا باشید. در بالای تنگه موقعیت بسیار خوبی برای تماشای طبیعت فراهم شده که حس و حالی وصف نشدنی دارد. نشاط آوران به شما پیشنهاد میدهد تا در تور خرم آباد گردی از این مکان دیدنی بازدید کنید.

آدرس تنگه لی لی دورود: شهرستان دورود، بین روستای سیرم و چنار، تنگه لی لی دورود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید