پارک امام رضا کردکوی

16027 ۱۳۹۶/۱۱/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

وقتی از جاذبه های طبیعی گلستان صحبت می کنیم شاید اولین چیزی که به ذهن همه برسد جنگل های سرسبز و رودهای خروشان و دریاچه های زیبای این منطقه باشد. تعداد زیادی پارک های جنگلی این استان نشان از وسعت جنگل های گلستان است. پارک امام رضا کردکوی یکی از زیباترین مناطق گلستان می باشد که دیدن آن به خصوص در فصول بهار و تابستان روحیه شما را بسیار بانشاط می کند.

برای دیدن پارک جنگلی کردکوی باید به استان گلستان و شهر کردکوی بروید. این پارک در سمت جنوب شهر کردکوی و در فاصله 4 کیلومتری از این شهر قرار دارد. این پارک که حدود 54 هکتار مساحت دارد، در تمام ایام سال پذیرای گردشگران و بومیانی است که تصمیم گرفته اند ایام تعطیلات خود را در آن سپری کنند. آب و هوای معتدل و دلپذیر و طبیعتی بکر در کنار منظره هایی چشم نواز از جمله دلایلی است که باید به خاطر آنها از پارک جنگلی امام رضا کردکوی دیدن کنید.

رودخانه های کوچک و بزرگ متنوعی در پارک جنگلی امام رضا در کردکوی جریان دارد که مهمترین آنها رودخانه پلنگ است. این رودخانه که نام خودرا از منطقه پلنگ پا، که پارک جنگلی امام رضا در آن قرار دارد، گرفته است، یک رودخانه دایمی می باشد که با خروش خود سرسبزی منطقه را حفظ می کند. درختان این جنگل قدیمی و بسیار مرتفع هستند. ناهمواری های گوناگونی که جزوی از طبیعت منطقه می باشد، به زیبایی های پارک جنگلی امام رضا گلستان افزوده است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این پارک زیبا که یکی از جاذبه های گردشگری گلستان می باشد دیدن کنید. این منطقه به خصوص برای طبیعت گردان و علاقه مندان به طبیعت بسیار مناسب است و می تواند مکان مناسبی برای کمپ زدن و استراحت نیز باشد. وجود مهمانسرا، آلاچیق های متعدد، سوییت های گوناگون، سرویس های بهداشتی مناسب و فضای بازی مخصوص کودکان باعث شده تا اقامت در این پارک جنگلی بیش از پیش لذت بخش شود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید