بوستان مینیاتوری مشهد

19529 2019/05/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

بوستان مینیاتوری مشهد کجاست؟

بوستان مینیاتوری در شهر مشهد و یکی از جاذبه های فرهنگی این شهر محسوب میشود. این مکان اولین بوستان مینیاتوری در شرق کشور است که با مساحتی بالغ بر 8 هکتار در خیابان الهیه احداث شده است.

هدف از ساخت بوستان مینیاتور مشهد آشنایی گردشگران و توریست ها و به طور کلی مردم سراسر جهان با تاریخ ایران است. پارک مینیاتور مشهد دارای 58 نماد فرهنگی و مذهبی می باشد.

از جمله نماد های معروفی که به صورت حرفه ای و هنرمندانه در این بوستان قرار گرفته می توانیم به المان هایی نظیرتخت جمشید، آرامگاه فردوسی، پل خواجو، راه‌ آهن مشهد، روستای کندوان، فرودگاه بین‌ المللی شهید هاشمی‌ نژاد، آرامگاه عطار نیشابوری،باغ شاهزاده ماهان کرمان و سد کارون اشاره کنیم.

پیشنهاد می کنیم کسانی که علاقه دارند به تمام نقاط تاریخی کشور سفر کنند اما به هر دلیلی نمی توانند حتما از این پارک مینیاتوری بازدید کنند چراکه تمامی اماکن تاریخی کشورمان در یک مجموعه جمع آوری شده و هر کدام تداعی کننده قسمتی از خاک ایران عزیزمان می باشد. از طرفی جمع آوری و طراحی این مجموعه سبب شده است تا اطلاعات و آگاهی شما در زمینه آثار تاریخی ارزشمند کشورمان افزایش یابد و تجربه ی خوبی است تا کودکان و خانواده ها با تاریخ هویت میهن مان آشنا شوند.

از قسمت های جذاب بوستان مینیاتور مشهد، قرار گرفتن ریل راه آهن در مسیر آن است با این هدف که مسافران در قطار هم بتوانند در حین سفر آثار مینیاتوری را تماشا کرده و از آن لذت ببرند. در پارک مینیاتور مشهد یک پیست برای مسابقه ماشین های کنترلی ساخته شده که طراحی آن شبیه به نقشه ایران است و بسیار مورد استقبال گرشگران قرار گرفته است.

در پارک مینیاتوری مشهد مساحتی حدود 400 متر مربع را به کودکان اختصاص داده و فضایی کاملا مفرح ایجاد کرده اند، مسیر رالی ماشین‌ های اسباب بازی و فضای منچ و مارپله از جمله بازی های هیجان انگیزی است که در این قسمت وجود دارد.
در مرکز این پارک یک تراس با ارتفاع 14.6 برای تماشای مناظر اطراف طراحی شده است و از آن ارتفاع چشم انداز بی نظیری قابل مشاهده است. در بوستان مینیاتوری مشهد دریاچه مصنوعی با مساحت 2 هزار متر مربع وجود دارد که جلوه خاصی به این پارک بخشیده است.

بوستان مینیاتوری مشهد یکی از جاذبه های فرهنگی خراسان رضوی است که شما می توانید در تور مشهد از این مکان دیدن کنید.

آدرس بوستان مینیاتور مشهد: مشهد، بزرگراه میثاق، بلوار الهیه، بلوار سجادیه، سجادیه ۲۶

عکس بوستان مینیاتوری مشهد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید