غار عباس آباد قزوین

17126 2018/11/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار عباس آباد قزوین کجاست؟

استان قزوین از جمله استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در خود جای داده است. در این استان جاذبه های گردشگری فراوانی دیده می شود که از جمله آنها می توان به غاری در این استان که با نام غار عباس آباد قزوین معروف است اشاره کرد. این غار در روستای عباس آباد که خود از توابع بخش طارم سفلی شهرستان قزوین می باشد، واقع شده است. روستای عباس آباد قزوین دارای 57 نفر خانوار و 305 نفر جمعیت می باشد.

عکس غار عباس آباد قزوین

غار عباس آباد آبگرم قزوین، در فاصله 85 کیلومتری از این شهر و در کوهی به ارتفاع 300 متر که 1550 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، قرار گرفته است. این غار 2 دهانه دارد که آن را به غارهای شمالی و جنوبی تقسیم می کند. این دهانه ها در فاصله 200 متری از یکدیگر واقع شده اند و در رو به روی آنها رود گلین قرار دارد. عمق بخش شمالی غار عباس آباد در قزوین، 160 متر می باشد و دارای دالانی به طول 50 متر و تالاری با حدود 800 متر وسعت می باشد. برای رسیدن به تالار باید از پرتگاه واقع در دالان که حدود 2 متر ارتفاع دارد، سنگ نوردی کنید. کف تالار از کانی رس که بسیار لغزنده می باشد تشکیل شده و همچنین زیباترین بخش این تالار در دخمه سمت راست آن واقع شده است.

وسعت غار جنوبی کمتر از غار شمالی می باشد. در این غار دالانی 30 متری قرار دارد که پس از عبور از آن به تالار اصلی می رسیم. تالار اصلی حدود 600 متر وسعت دارد و در این غار نیز مانند بخش شمالی آن فعالیت غارسنگ​سازی رخ نداده و غارسنگ های ویژه ای یافت نمی شود. احتمال میرود این دو غار که زمانی در بستر رودخانه خره رود قرار داشتند، بر اثر فرسایش ناشی از آب شکل گرفته باشند. علاوه بر این، در غار عباس آباد قزوین و به ویژه بخش شمالی آن، تعداد زیادی خفاش به چشم می خورد که در برخی از نقاط به قدری تعداد آنها زیاد می باشد که صدای تنفس آنها، صدایی همچون صدای آبشار به وجود می آورد.

در این غار، استخوان انسان و تعدادی سفال یافت شده است که نشان دهنده زندگی انسان در این غار می باشد. این غار یکی از جاذبه های طبیعی قزوین می باشد که شما می توانید در تور قزوین گردی از آن دیدن کنید.

آدرس غار عباس آباد قزوین : 85 کیلومتری شهر قزوین در مسیر آبگرم به قزوین، روستای عباس آباد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید