رودخانه کنگاکوش کرمانشاه

15201 ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کرمانشاه یکی از استان هایی است که آب و هوای متنوعی دارد و در هر فصل از سال که به آن سفر کنید می توانید از جاذبه های گوناگون آن دیدن نمایید. طبیعت کرمانشاه در تمام سال دیدنی است و هر فصل، جاذبه خاص خود را دارد.

رودخانه کنگاکوش یکی از رودخانه های زیبای کرمانشاه می باشد که سرچشمه آن رودهایی است که از دشت ویژنان به سمت تنگ گولم سرازیر می شوند. رود کنگاکوش در فصل های مختلف میزان آب متفاوتی دارد. بنابراین اگر در فصل های پربارش از آن دیدن می کنید مراقب طغیان رودخانه و بالا آمدن آب آن باشید.

در نقطه ای که رودخانه کنگاکوش در کرمانشاه آغاز می شود، می توانید آبشار تنگ گولم را ببینید که نمای زیبایی دارد. در چند سال اخیر در فصل تابستان که بارش ها بسیار کم است، آب رودخانه گاهی اوقات خشک می شود. اگر می خواهید رودخانه را پرآب ببینید فصل های بهار و اواخر پاییز بهترین زمان است. این رودخانه از ارتفاعات گیلانغرب عبور می کند و جهت آن به سمت کشور عراق است.

اطراف رودخانه کنگاکوش گیلانغرب بسیار سرسبز می باشد. امّا به علّت شرایط کوهستانی منطقه، اغلب گیاهان اطراف رودخانه استپ های کوهی و درختان اطراف رودخانه نیز اغلب کوهستانی هستند. زمانیکه آب رودخانه کم است، گاهاً درختانی را می بینید که از وسط رودخانه سر برآورده اند. هوای منطقه در فصل زمستان سرد می باشد و رودخانه نیز پرآب پس اگر سرما را دوست ندارید بهتر است در این فصل به تماشای روخانه کنگاکوش نروید.

رودخانه کنگاکوش در گیلانغرب، یکی از جاذبه های گردشگری کرمانشاه است که شاید در بین مسافران زیاد آشنا نباشد. اگر به کرمانشاه و منطقه گیلانغرب سفر کردید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا از این رودخانه به خصوص ابتدای آنرا بازدید کنید تا یکی از تجربه های به یادماندنی خود را داشته باشید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید