بازار کاوه اهواز

22985 2018/03/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 5]
آدرس

بازار کاوه اهواز از بازارهای قدیمی اهواز با بافت و معماری سنتی است که قدمت آن به دوران پهلوی بر می گردد. پاساژ کاوه در واقع بصورت بازاری در امتداد خیابان شکل گرفت تا بتواند مجموعه فروشندگان و دست فروشان را در یک منطقه گرد هم آورد. مشتریان بازار کاوه اهواز بومیان منطقه و تمامی گردشگرانی هستند که در جست و جوی مواد غذایی تازه و انواع آبزیان صید روز هستند میباشد.

مشخصات کلی

بازار کاوه اهواز از کوچه ای از سمت خیابان طالقانی شروع شده و تا امتداد آن کوچه ادامه دارد. در این بازار کوچک شاهد حجره های کوچک و نزدیک به هم هستیم که غالب فروشندگان آن برای بهتر دیده شدن کالاها و اقلام خود، محصولات را به پیاده رو بیرون از حجره انتقال داده اند. البته به تازگی شهرداری منطقه در طی طرح ساماندهی بازار و مشاغل این منطقه به جمع آوری دست فروشان حاشیه نشین این بازار پرداخته و با کسبه ای که اقدام به انتقال کالاهای خود به پیاده رو می کنند برخورد قانونی می کند. این امر به این جهت صورت گرفته تا وضعیت بهداشتی بازار کاوه به کیفیتی مطلوب برسد. همانطور که می دانید تازگی محصولات غذایی برای استفاده کنندگان اهمیت بالایی دارد.

بخش تجاری

بازار کاوه اهواز یکی از بزرگترین بازارهای مواد غذایی است. از سمت خیابان طالقانی و ضلع غربی خیابان کاوه که وارد بازار می شویم، در دو طرف شاهد حضور فروشندگان ماهی و انواع آبزیان از قبیل میگو هستیم، بعد از این قسمت و در امتداد این فروشندگان، فروشندگان میوه و سبزیجات در حال فروختن محصولات خود میباشند و در مابین تمام این فروشندگان، ترشیجات، سمنو و خرماهای کشت اهواز نیز دیده می شود.

آدرس بازار کاوه اهواز : اهواز، خیابان طالقانی و ضلع غربی خیابان کاوه (کیوان)

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید