پارک ژوراسیک تهران

18500 ۱۳۹۶/۰۸/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

بوستان دایناسورهای متحرک که پارک ژوراسیک نام دارد، برای اولین بار در اسفند ماه سال 1392 در تهران افتتاح شد.

پارک ژوراسیک تهران محیطی آموزشی برای آشنایی بیشتر با زندگی و انواع گونه های دایناسورها می باشد. دایناسورهای متحرک در این بوستان در ابعاد واقعی خود قرار گرفته اند که همراه با صدا و جلوه های ویژه هستند. اردوهای بسیاری از طرف مدارس در این مجموعه برگزار می شود، به علاوه والدین می توانند فرزندان خود را برای اوقات فراغت و همچنین گردش و سرگرمی به این مجموعه بیاورند.

پارک ژوراسیک سعادت آباد در میدان بهرود واقع شده است و دارای محیطی جذاب و دلپذیر برای آموزش و تفریح کودکان می باشد.

شاید برایتان جالب باشد که برای اولین بار اصطلاح ژوراسیک را پزشک و نویسنده آمریکایی “مایکل کرایکتون” بر روی رمان خود گذاشت و در سال 1993 فیلم پارک ژوراسیک بر اساس همین رمان به کارگردانی “استیون اسپیلبرگ” ساخته شد. بعد از اکران فیلم در سراسر جهان، پارک هایی با نام پارک ژوراسیک افتتاح شد. بعد از شهرهای مهم و بزرگی مثل ورشو، هاوانا، لس آنجلس، کیف و …، در تهران نیز این پارک به بهره برداری رسید.

مساحت کل پارک حیوانات و ژوراسیک تهران حدود 30 هزار متر مربع می باشد و 28 مجسمه از دایناسورهای گوناگون در آن قرار گرفته است.

در پارک دایناسورها علاوه بر ظاهر آنها، افراد می توانند با موارد زیر نیز آشنا شوند:

  • خوراک و تغذیه دایناسورها
  • نام علمی و گونه هر کدام
  • روش و سبک زندگی دایناسورها
  • تحرک دایناسورها (تکان دادن دست و پا، پلک زدن و صداها)

ساعت کار پارک ژوراسیک تهران در تمام ایام هفته از 9:30 الی 21:30 می باشد. ورود برای عموم با خرید بلیط آزاد است و هزینه بلیط پارک ژوراسیک به ارزش ده هزار تومان می باشد.

شاید بخواهید آدرس پارک ژوراسیک تهران را دقیق تر بدانید؛ این پارک در سعادت آباد و منطقه فرحزاد واقع شده است. از خیابان های اسماعیلی، بلوار شقایش و پیام می توانید به این مجموعه دسترسی پیدا کنید.

در ادامه می توانید سایر عکس های پارک ژوراسیک تهران را مشاهده کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید