غار تنگ خراجی شهرکرد

11756 2019/03/02
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار تنگ خراجی کجاست؟

در زمان های قدیم شهرکرد به دهکرد معروف بوده است، جزو یکی از شهر های قشنگ و با طراوت استان چهار محال بختیاری می باشد که در تمام نقاط ایران به قلمرو برافراشته، کوهستانی، دارای گرایش های طبیعی با مناظر خیره کننده و سابقه قدیمی یاد می شود که نام آن را می توان در لیست مقصد های مهم گردشگری ایران، یادداشت کرد. بر اساس بررسی های صورت گرفته به وسیله باستان شناسان، دیرینه این شهر به سلطنت ساسانی و اشکانی بر می گردد و منطقه قدیمی فرهنگ انسانی به حساب می آید.

عکس غار خراجی

در فاصله میان شمس آباد به خراجی که نام آن تنگ خراجی است چندین غار و مخفیگاه سنگی دیده می شود که در آن نشانه های مربوط به ادوار پالئولتیک شناخته شده است.

در ۴ کیلومتری روستای خراجی پس از سنگ شکن های آن ناحیه بر روی بخش شرقی کوه جهانبین این غار به وجود آمده است. نزدیکی آن به جاده نیز یکی از فواید آن به حساب می آید. قسمت ورودی این غار بسیار کوچک است و باید به شکل سینه خیز وارد آن شد. کسانی که پهنای شانه شان بیشتر از ۴۰ سانتی متر است و یا شکم بزرگی دارند به هیچ وجه نمی توانند از در ورودی این غار رد شوند.

گذرگاه غار آنقدر کوچک است که با داشتن کمترین تعداد لباس هم باز ممکن است لباس شما تکه تکه شود. سنگ های گل کلم خیلی قشنگ و همچنین برنده ای در راه غار وجود دارد که اگر با آن ها تماس پیدا کنید درد بسیاری خواهید کشید، تقریبا ۱۵ متر پایین تر، روزنه خیلی کوچکی را مشاهده می کنید که تردد از آن خیلی سخت است.

پیمودن مسیر این غار نیازمند توانمندی جسمانی و فنی خیلی زیادی است و مردم ریز اندام، دشواری کمتری به منظور رد شدن از روزنه های غار را دارند.

آدرس غار تنگه خراجی: چهارمحال و بختیاری، شهر کرد، کیلومتر ۲۵ جاده شهرکرد به شلمزار، روستای خراجی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید