آبگرم گاومیش گلی سرعین

17974 2018/05/27
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان اردبیل یکی از زیباترین استان های ایران است که با قرار گرفتن در شمال کشور و امتداد رشته کوه زاگرس آب و هوایی سرد دارد. به همین سبب اگر در تابستان از آن بازدید کنید آب و هوایی مطلوب و خنک را تجربه می کنید که بسیار لذت بخش است. این استان به خاطر زیبایی های طبیعی مانند جاده اسالم به خلخال معروف است اما بیشترین شهرت اردبیل به خاطر وجود شهرستان سرعین و آبگرم های آن است.

عکس آبگرم گاومیش گلی سرعین اردبیل

گاومیش گلی سرعین یکی از آبگرم های این شهرستان است که شهرت بسیاری دارد. آبگرم گاومیش گلی سرعین با تلاش مسئولین سرانجام ثبت جهانی شد و نام سرعین را در خارج از کشور نیز بر سر زبان ها انداخت. شهرستان سرعین جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیاری دارد که این شهرستان را به مقصدی مناسب برای مسافران و گردشگران تبدیل می کند، اما آبگرم گاومیش گلی در میان تمام جاذبه های سرعین از اهمیت و شهرت بیشتری برخوردار است.

دمای آبگرم گاومیش گلی سرعین اردبیل به 46 درجه سانتی گراد می رسد و آب آن از چندیدن نقطه در کف استخر به بیرون می جوشد و از مجرایی که در سمت شرق دارد خارج می شود. آب این آبگرم بو و طعم خاصی دارد که به خاطر غلظت بالای مواد معدنی پتاسیم، منیزیم، کلسیم، سولفات، کلروره، بیکربنات و آنیون های کربنات در آن است. این آبگرم برای درمان بیماری های قلبی و عروقی، برخی از بیماری های پوستی، خستگی ناشی از تنش و رماتیسم مفید است و به این خاطر به صورت روزانه پذیرای گردشگران و بومیان بسیاری است.

در حال حاضر آبگرم گاومیش شامل یک استخر روباز با مساحت 400 متر و عمقی نزدیک به یک و نیم متر می باشد و دور تا دور آن دوش هایی تعبیه شده تا قبل و بعد از ورود به استخر مورد استفاده قرار بگیرید. اگر به عکس آبگرم گاومیش گلی دقت کنید متوجه می شوید در گذشته و پیش از ساخته شدن استخر برای اینکه بتوان از آب استخر استفاده کرد باید مدتی صبر می کردند تا حرارت آب کم شود و سپس در آبی که درون یک گودی جمع می شد خود را شستشو دهند. از این رو به آن گاومیش گلی می گفتند که به معنی چشمه گاومیش ها است.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این چشمه آبگرم که یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری اردبیل است دیدن کنید، تا علاوه بر تماشای منظره های زیبای سذعین از خواص درمانی آن نیز استفاده کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید