آبشار سپهسالار البرز

15738 ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار سپهسالار بعد از پل خواب و در کیلومتر 45 جاده کرج قرار گرفته است. در این منطقه که آسارا نامیده می شود، یک رودخانه قرار دارد که به روستای سپهسالار منتهی می شود. در مسیر این رودخانه به سمت روستا چندیدن آبشار بزرگ و کوچک به وجود آمده است که به این منطقه زیبایی خاصی بخشیده اند. در سمت جنوب قله هفت خوان ذره سپهسالار قرار دارد که برای دیدن آبشار باید از آن گذر کنیم. در ابتدای راه دره عریض است اما هرچه به سمت آبشار نزدیک می شوید دره تنگ تر می شود.

از روستا تا آبشار سپهسالار کرج باید حدود دو ساعت پیاده روی کنید. مسیری که به سمت آبشار می رود بسیار سرسبز است و موقعیت های خوبی را برای عکاسی به وجود آورده است. برخی از نقاط داخل دره برای گرفتن عکس های سلفی عالی هستند و این فرصت را به شما می دهند تا عکس هایی منحصر به فرد و ویژه بگیرید. در مسیر آبشار سپهسالار در استان البرز بارها مجبور می شوید از عرض رودخانه عبور کنید. آبشار سپهسالار از دامنه کوه سرازیر می شود و حدود 20 متر ارتفاع دارد. بر خلاف بسیاری از آبشارها در پایین این آبشار حوض یا استخر نمی بینید. زمین زیر آبشار مسطح است و همین امر سبب می شود تا آب آبشار مستقیم به حرکت خود ادامه دهد. این آبشار با نام آبشار هفت خوان نیز شناخته می شود که به خاطر به وجود قله هفت خوان در نزدیکی آن است.

 روستای سپهسالار در کنار این آبشار و طبیعت زیبا و چشم نواز خود یک امامزاده هم دارد که روستاییان برای گرفتن حاجت به آن متوسل می شوند. امامزاده ابراهیم در حاشیه روستا قرار گرفته و از روستا حدود 10 دقیقه فاصله دارد. غاری در دامنه شمالی آبشار قرار گرفته است که محلیان معتقدند با غار یخ مراد که در فاصله ای بسیار دور قرار دارد، در ارتباط است.

آبشار سپهسالار چالوس تنها یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری البرز است، اما منطقه سرسبز و زیبای اطراف آبشار، در کنار قدمت تاریخی و اهمیت مذهبی روستای سپهسالار، و همچنین منظره های چشم نواز دره سپهسالار باعث می شود تا دیدن این آبشار در اولویت های سفر به البرز باشد. در صورتی که به دنبال طبیعتی بکر و چشم اندازهای بی بدیل هستید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این آبشار زیبا و مناطق اطراف آن دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید