پیست اسکی سهند تبریز

13190 2017/03/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ورزش اسکی یکی از قدیمی ترین راه های ارتباطی و رفت و آمد بوده است. اسکی یک ورزش جدید و خلاقانه امروزی نیست، بلکه در گذشته از طریق اسکی در شرایط برفی و در فصل زمستان با نقاط دیگر سفر می کردند. اسکی در اصل واژه ای ایسلندی می باشد که به معنای کفش برف است. حجاری های بدست آمده تصاویر انسان های عصر حجر در حال اسکی را نشان می دهد.

بر خلاف گذشته امروزه اسکی فقط برای تفریح و ورزش کارایی دارد، جوانان و ورزشکاران برای گذراندن اوقات خوش به پیست های اسکی رفته و در فصل مناسب از آن استفاده می کنند. پیست اسکی سهند نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی و جذاب برای اسکی سواران، سورتمه، تویوب بازان و … می باشد. امروزه ورزش اسکی انواع مختلفی دارد که ما از اسکی روی برف استفاده بیشتری می کنیم، بعلاوه پیست های اسکی گاهی اوقات برای برف بازی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. 

مجتمع اقامتی و تفریحی شانلی در پنج کیلومتری پیست اسکی تبریز قرار دارد که برای اقامت مسافران و گردشگران تعبیه شده است. صرف یک نوشیدنی گرم و دلچسب را می توان در عصر روزهای اسکی در مهمانخانه این مجموعه تجربه کرد. برای اقامت می توان به ویلاهای این مجموعه نیز رجوع کرد تا در آسایش کامل برای یک ورزش بی نظیر و تفریحی لذت بخش آماده شد.

اطلاعات اولیه برای سفر به این پیست اسکی مانند سایر موارد ضروری است، فصل اسکی سهند مثل سایر پیست ها به فصل زمستان و بارش برف باز می گردد، امّا زمان دقیق و مشخص برای اسکی کردن در پیست سهند بستگی به بارش های مداوم برف دارد که از طریق فدراسیون رسمی اسکی اعلام می شود. وضعیت پیست همچنان سبز است و برای اسکی سواران مناسب است.

سایت پیست اسکی سهند تبریز دارای دو بالابر بشقابی به طول 1200 متر و دو بالابر کابلی به طول 25 متر می باشد. بلیط پیست سهند در سال 1395 به قیمت 300 هزار ریال بوده است. آذربایجان شرقی در تقاطع دو رشته کوه اصلی زاگرس و البرز است، موقعیت خاص این استان باعث پدید آمدن دو پیست اسکی به نام های مرند و سهند است، به همین دلیل است که پیست سهند دارای ویژگی های آب و هوایی خاص خود می باشد، تابستان های خنک و خوش آب و هوا و زمستان های پر هیجان است.

پیست سهند به دلیل رعایت قوانین و استانداردهای موجود علاوه بر اینکه ورزشکاران اسکی از آن برای تمرینات خود استفاده می کنند، بلکه چندین دوره مسابقات داخلی، قهرمان کشوری و بین المللی اسکی جوانان و نوجوانان در آن برگزار شده است. پروژه تله کابین سهند هنوز در حال بررسی است و این پیست مجهز به تله کابین نمی باشد.

تجهیزات لازم برای یک روز کامل در بزرگترین پیست اسکی غرب کشور شامل : کلاه ایمنی اسکی، عینک اسکی، لباس (جوراب، دستکش، کاپشن، شلوار) اسکی، باتوم اسکی، فیکس آلپاین، فیکس اسنوبرد، پوتین آلپاین و پوتین اسنوبرد می باشد. بهمراه خود خوراکی های انرژی زا داشته باشید تا بتوانید قبل از ورزش انرژی لازم را کسب کنید.

آب و هوای پیست اسکی سهند بسیار عالی است و وضعیت برای اسکی همچنان مناسب است. پیست اسکی سهند در حال تجهیز است و برای پیشرفت آن به دلیل اینکه پیست ثبت جهانی شده است و یک پیست بین المللی می باشد، تجهیزات ادامه دارد. قرار بر ارتقاء تعداد بالابر ها، ساخت هتل پنج ستاره، ساخت هتل سه ستاره، مجموعه های آپارتمانی و ویلایی برای اقامت، اماکن ورزشی بیشتر و تجهیزات ورزشی لازم شده است.

پیست سهند با نام دهکده ی ورزش های زمستانه در ایران شناخته شده است که امروزه یکی از بزرگ ترین مراکز تفریحی-ورزشی زمستانه کشور شناخته می شود. علاوه بر انواع اسکی در این پیست، شاهد تویوپ سواری گردشگران و افراد زیادی از شهروندان استان تبریز، در قسمت های کم خطر پیست هستیم.

آدرس پیست اسکی سهند : هفتاد کیلومتری جنوب شرقی تبریز، عبور از جاده قدیم تبریز – زنجان، انتهای جاده پیست اسکی سهند

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید