آبشار سوله دوکل ارومیه

12391 2018/12/02
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار سوله دوکل کجاست؟

استان آذربایجان غربی به واسطه جاذبه های طبیعی که در خود جای داده است یکی از استان های گردشگری کشور محسوب می شود که هرساله میزبان گردشگران داخلی و خارجی علاقه مند به طبیعت است. در این استان انواع جادبه های طبیعی از غار تا آبشار را می توان جست و جو کرد که همین موارد باعث شده اند طبیعت گردی در ارومیه از جایگاه ویژه ای برخوردار باشد. در این مقاله می خواهیم به برسی یکی از آبشارهای این استان به نام آبشار سوله دوکل ارومیه بپردازیم. این آبشار در منطقه مرگور و در دامنه کوه دالامپر واقع شده است و از جمله بلندترین آبشارهای کشور نیز به حساب می آید.

عکس آبشار سوله دوکل

آب آبشار سوله دوکل در ارومیه از ارتفاع زیاد بر روی سنگ ها میریزد و این موضوع باعث ایجاد صدایی مهیب و همچنین ایجاد حالتی دود مانند می شود؛ از همین رو این آبشار سوله دوکل نام گرفته است که در زبان محلی به معنای آبشار دود می باشد. اطراف این آبشار را پوشش گیاهی انبوه احاطه کرده است و همچنین در این منطقه حیواناتی همچون عقاب، گرگ و سمندر زندگی می کنند که امروزه فقط تعداد کمی از آنها باقی مانده است. اگر قصد بازدید از این آبشار را دارید، پیشنهاد می کنیم برنامه سفر و بازدید خود را در فصل بهار برگزار کنید. در فصل بهار طبیعت این منطقه زیبایی منحصر به فردی دارد و لذت طبیعت گردی در آن را دوچندان می کند.

آبشار سوله دوکل ارومیه از جمله جاذبه های طبیعی استان آذربایجان غربی می باشد که شما می توانید در تور ارومیه گردی علاوه بر بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی، از این آبشار زیبا نیز بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار سوله دوکل : استان آذربایجان غربی، 61 کیلومتری جنوب غربی ارومیه، روستای سوله دوکل

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید