australia

جاذبه های گردشگری استرالیا

9243 2016/09/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

استرالیا کشوری توسعه یافته در نیمکره جنوبی زمین است. این کشور از نظر وسعت، ششمین کشور دنیا و بیش از 6,4 برابر بزرگ تر از ایران است. استرالیا یکی از کشورهای مشترک المنافع است که در سال 1901 از بریتانیای کبیر استقلال یافت.

پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. فرماندار کل به صورت تشریفاتی و به نمایندگی ملکه الیزابت دوم پادشاه انگلستان، ریاست دولت را در استرالیا به عهده دارد اما در عمل نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دارند. بزرگترین شهر استرالیا، سیدنی و بعد از آن ملبورن می باشد. این کشور دارای مرز خاکی با کشور دیگری نیست و دور آ را از شرق، اقیانوس آرام، از جنوب اقیانوس منجمد جنوبی، از غرب اقیانوس هند و از شمال چندین دریا و خلیج دربرگرفته است. کشور استرالیا که همچون جزیره ای بزرگ در قاره اقیانوسیه و در نیمکره جنوبی واقع شده از نظر زمین شناسی کهنترین خشکی جهان به شمار می آید. به همین دلیل جاهای دیدنی استرالیا از نظر طبیعی و جغرافیایی منحصر به فرد و بسیار زیبا هستند. جاذبه های گردشگری کشور استرالیا سالانه خیل عظیمی از گردشگران را به شهرهای مختلش جذب می کنند.

مهاجرت به استرالیا که به دنبال اجرای برنامه های گسترده مهاجرتی در حال صورت گرفتن است در طی سال های اخیر باعث شده جمعیت این کشور رو به افزایش باشد. البته بسیاری از مردم به علت کیفیت و سطح بالای زندگی و همچنین جاذبه های استرالیا به سمت این کشور کشیده می شوند.

دین اصلی مردم این کشور مسیحیت می باشد اما علاوه بر آن پیروان اسلام، یهودیت، بودایی و دیگر فرقه های مذهبی نیز در این کشور موجودیت دارند.

آب و هوای استرالیا به دلیل وسعت بسیار شرایط مختلفی را تجربه می کند و باید این را در نظر داشت که چون در نیمکره جنوبی کره زمین قرار دارد، فصل های آن برعکس کشورهای واقع در نیمکره شمالی است.

جاذبه های دیدنی استرالیا، بسیار و دست نخورده اند به طوریکه در سرتاسر کره زمین، کمتر جایی را می توان پیدا کرد که با آنها برابری کند.

جاذبه های توریستی استرالیا می توانند هر نوع سلیقه ای را راضی نگه دارند. با اندکی روحیه ماجراجویی، بیشترین لذت را از این سرزمین ها خواهید برد. خانه اپرا، بیابان های زیبا، صخره های مرجانی و سواحل زیبا، این کشور را به یکی از پردرآمدترین کشورهای دنیا از لحاظ گردشگری تبدیل نموده اند. گردشگرانی که به این کشور می آیند تقریبا 25 میلیارد دلار برای استرالیا درآمد دارند و این کشور را در رتبه هشتم پردرآمدترین کشورها از لحاظ صنعت گردشگری قرار داده اند و این تنها کشوری است که رکود اقتصادی باعث کاهش کسب درآمد صنعت گردشگری آن نشد.

اطلاعاتی درباره کشور استرالیا:

زبان رسمی: انگلیسی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

جمعیت: حدود 23 میلیون

مساحت: 7,686,850 کیلومتر مربع 

واحد پول: دلار استرالیا

پیش شماره: +61

اختلاف زمانی با ایران: شش ساعت و نیم

ولتاژ برق: 230 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای استرالیا بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید