نهمین نمایشگاه صنایع دستی کرمانشاه

8298 2016/09/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

اواخر تابستان امسال کرمانشاه به مدت پنج روز میزبان نمایشگاه سراسری صنایع دستی می باشد.

پروانه حیدری، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه از برگزاری این نمایشگاه از تاریخ 29 شهریور تا 2 مهر، به مدت پنج روز در کرمانشاه خبر داد.

در نهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی کرمانشاه که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه برگزار خواهد شد، 60 صنعتگر از استان های کشور حضور به عمل خواهند آورد. صنعتگرانی که دارای مدرک تولید کارگاهی یا خانگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، می بودند می توانستند در این نمایشگاه ثبت نام نمایند. همچنین به هر صنعتگر دو غرفه اختصاص پیدا خواهد کرد. البته تعداد غرفه های در نظر گرفته شده 116 عدد می باشند که در صورت استقبال بیشتر، امکان افزایش آنها وجود دارد.

jajim bafi

طبق گفته حیدری، هدف اصلی این نمایشگاه نشان دادن توانایی و قدرت هنرمندان و صنعتگران فعال کشور در این حوزه است. همچنین ایجاد رقابتی سالم در حوزه صنایع دستی از اهداف بعدی ماست. در این نمایشگاه هنرمندان و صنعتگران می توانند با هم تعامل داشته باشند و با محصولات یکدیگر نیز آشنا شوند. همین اتفاق باعث از بین رفتن واسطه ها می شود و به عرضه مستقیم محصوصلاتشان کمک می نماید. این مقوله به پیشرفت صنایع دستی ایران نیز کمک شایانی می کند.

وی در ادامه گفت: در نمایشگاه هایی که برگزار می کنیم، بهبود کیفیت تولیدات صنایع دستی و ارتقا آنها مد نظر می باشد.

لازم به ذکر است که برنامه های جانبی متنوعی شامل برگزاری تور کرمانشاه گردی برای صنعتگران و هنرمندان، برپایی سیاه جادرهای عشایری، برگزاری کارگاه های آموزشی صادرات صنایع دستی و برگزاری نمایش های سنتی و آیینی برای آشنایی با صنایع دستی نیز در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی، تدارک دیده شده اند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کرمانشاه افزود: هزینه برآورد شده برای این نمایشگاه مبلغ 1.3 میلیارد ریال می باشد که 800 میلیون ریال آنرا سازمان میراث فرهنگی کشور بر عهده گرفته است و از استانداری کرمانشاه انتظار می رود که 500 میلیون ریال باقیمانده را تقبل نمایند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید