پارک هامون کرج

18284 2017/10/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک هامون توسط شهرداری منطقه 12 کرج و در سال 1389 مورد بهره برداری قرار گرفته است.

پارک ها همیشه جزو جذابیت های یک شهر هستند. گردشگران و مسافران زیادی در طول سفر در این پارک ها اقامت می کنند و افراد زیادی به همراه خانواده خود برای تفریح و گذراندن وقت به آنها مراجعه می کنند.

پارک هامون در کرج که در مهرشهر قرار دارد، یکی از زیباترین ها و از نظر طراحی، یکی از مدرن ترین پارک های استان البرز می باشد. مساحت پارک هامون در مهرشهر حدود 3 هکتار است و بزرگترین پارک منطقه دوازده کرج محسوب می شود. سطح پارک هموار نیست و در قسمت هایی مانند آلاچیق های سمت جنوب شرقی بلندتر می باشند. شکل کلی پارک هامون مهر شهر به صورت مستطیل بوده و به صورت قرینه ساخته شده است.

حوض ها و استخرهای پارک، نمای چشم نوازی را به آن بخشیده اند. درون آب نمای پارک می توان ماهی ها و لاک پشت هایی را در حال شنا دید که منظره ای دیدنی است. فضای سبز پارک هامون مهر شهر کرج، شامل انواع گل های بهاری مانند مریم، گلایل و بنفشه می شود که در فصول بهار و تابستان رنگ های بسیار زیبایی دارند و فضای پارک را معطر و پر از نشاط و زیبایی می کنند.

امّا این پارک بیش از همه به خاطر شب هایش معروف است. در قسمت های مختلف پارک، نورهای مخفی کار شده که جلوه ویژه ای را به پارک می دهند. در کنار این نورهای رنگارنگ و زیبا، آب نمای موزیکال پارک نیز قرار دارد که از جذابیت های پارک به شمار می رود. این آب نما از 11 جلوه اصلی و 256 جلوه فرعی بهره می برد که با نوا و صدای موسیقی پخش شده در فضای پارک، لحظات زیبایی را خلق می کند.

در قسمت های مختلف پارک هامون البرز، آلاچیق هایی برای رفاه حال گردشگران و بازدیدکنندگان تعبیه شده است. در پارک جاده ای با سنگفرش های رنگی وجود دارد که به جاده تندرستی معروف است و انواع وسایل ورزشی در قسمتی از این جاده قرار گرفته اند.

همانند همه پارک های کشور، قسمتی از پارک هامون به زمین بازی کودکان اختصاص داده شده که توسط کفپوش های نرم، فرش شده اند تا از آسیب رسیدن به کودکان جلوگیری کنند. همچینین وسایل بازی موجود در این قسمت از پلاستیک نرم و مرغوب تهیه شده است.

از دیگر امکانات تفریحی و رفاهی که در پارک وجود دارد، می توان به مسیر پیاده روی، زمین اسکیت، فوتبال، باغ ایرانی، سایت شطرنج و شهر کتاب اشاره کرد. شهر کتاب پارک انواع کتاب های داخلی و خارجی، محصولات فرهنگی و بازی، لوازم التحریر و صنایع دستی را ارایه می کند.

گروه نشاط آوران به شما پیشنهاد می دهد در صورت سفر به کرج، دیدن این پارک زیبا که از جاذبه های گردشگری البرز می باشد را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید