جاذبه های گردشگری دانمارک

11922 ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]

کشور دانمارک که در واقع پادشاهی دانمارک نام دارد، در شمال قرار گرفته است و نزدیک به 5 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت دارد. پایتخت دانمارک، شهر کپنهاگ است و مردم آن به زبان دانمارکی صحبت می کنند. البته زبان های دیگری مانند آلمانی، گرینلندی و فارویی نیز در برخی از قسمت های دانمارک رایج هستند. جاذبه های گردشگری کشور دانمارک بسیار متنوع اند و شامل آثار تاریخی و طبیعی بکری می شوند.

گردشگران همیشه علاقه زیادی به کشورهای اروپایی نشان می دهند، از همین رو کمتر توریستی وجود دارد که نداند دانمارک کجاست و یا از جاذبه های توریستی دانمارک اطلاعی نداشته باشد.

مردم این کشور در آخرین نظرسنجی ها، شادترین مردم دنیا بوده اند. اختلاف درآمد در این کشور نسبت به بقیه کشورهای دنیا کمتر است و مردم دانمارک به عنوان راضی ترین نیروی کار دنیا شناخته می شوند. در مجموع مردم دانمارک از رفاه بسیاری برخوردارند و اوقات مناسبی را به تفریح و گردش اختصاص می دهند. شاید بتوان گفت همین مورد، از اصلی ترین عوامل پرطرفدار بودن جاذبه های دیدنی دانمارک و در کل خود این کشور می باشد.

کشور دانمارک تاریخی غنی دارد و از نظر جغرافیایی نیز در منطقه ای جلگه ای و سرسبز قرار گرفته است. این کشور جاذبه های گردشگری فراوانی مانند باغ های تیوولی، سمبل پری دریایی کوچک، قلعه روزنبرگ، ساختمان آملیانبورگ، قلعه کرونبورگ و … دارد. شهر کپنهاگ یکی از زیباترین شهرهای اروپاست و معماری های نقاط مختلف آن شما را به یاد اروپای دوره رنسانس می اندازد.

دانمارک 5 استان و 98 شهر دارد که در هیچکدام از آنها کوه پیدا نمی شود. این کشور به صورت مشروطه اداره می شود و دارای پادشاه یا ملکه است. نخست وزیر در کشور قدرت زیادی دارد و به نوعی دست راست پادشاه یا ملکه محسوب می شود.

مناطق روستایی از جاذبه های گردشگری دانمارک هستند که بسیار دیدنی می باشند. مراتع سرسبز و دشت های وسیع و سبک زندگی روستایی دانمارک، یادآور کارتون های قدیمی مانند حنا دختری مزرعه هستند و نوعی حس نوستالژیک دارند. دیدن این زندگی روستایی و زیبایی های طبیعی اطراف شهرها از لذت بخش ترین قسمت های بازدید از این کشور است.

اطلاعاتی در مورد کشور دانمارک:

زبان رسمی: دانمارکی

مذهب: مسیحی

نوع حکومت: پادشاهی مشروطه

جمعیت: حدود 5 میلیون 700 هزارنفر

مساحت: 43,093 کیلومتر مربع

واحد پول: کرون دانمارک (kr)

kr 6,35= $1

پیش شماره: +45

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور دانمارک بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید