جاذبه های گردشگری پرتغال

9666 2018/02/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]

شاید نام پرتغال ما را یاد جام جهانی 2006 آلمان و بازی این کشور با تیم کشورمان ایران بیاندازد. کشور پرتغال که در سمت جنوب غربی قاره اروپا قرار دارد، از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان ناتو می باشد. کشور پرتغال در زمره کشورهای توسعه یافته قرار دارد و به همراه اسپانیا که تنها همسایه آن است، شبه جزیره ایبری را تشکیل می دهند. پایتخت پرتغال شهر لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی می باشد.

کشور پرتغال در زمان های قدیم یکی از بزرگترین امپراتوری های دنیا بود. ناوگان دریایی پرتغال یکی از بزرگترین و قدرتمندترین ناوگان های دریایی دنیا به شمار می رفت و این کشور در اکثر نقاط دنیا مستعمره داشت. پرتغال از جمله کشورهای سرسبز و حاصلخیز است و بیشتر تولیدات آن شامل محصولات کشاورزی مانند انگور، زیتون، گوجه فرنگی و سیب زمینی است. همچنین این کشور در زمینه تولید پلاستیک، کاغذ، پارچه، کفش، سفال و پالایش نفت نیز بسیار پیشرفته است.

موقعیت کشور پرتغال از نظر جغرافیایی خاص است. این کشور دارای رشته کوه های بلند، فلات های حاصلخیز و سواحل زیبایی است که آن را در زمره دیدنی ترین کشورهای جهان قرار می دهد. شهر لیسبون قلب تپنده پرتغال است و بخش زیادی از ثروت پرتغال در این شهر متمرکز است، به طوریکه آن را در لیست ثروتمندترین شهرهای جهان قرار داده است.

سطح رفاه در کشور پرتغال زیاد است و مردم پرتغال از جمله افرادی هستند که درصد امید به زندگی آنها بالا می باشد. در سفر به پرتغال می توانید از رودخانه دورو، قصر پنا، برج بلم، قلعه سن جرج، پارک ملی پندا گرس، منطقه تعطیلات ویژه و آکواریوم اقیانوس آرام لیسبون دیدن کنید. کشور پرتغال یکی از تاثیرگذارترین کشورهای تاریخ به خصوص در منطقه آمریکای جنوبی است و فرهنگ آنها همانند مردم آمریکای جنوبی، برای شادی ارزش زیادی قایل است.

اطلاعاتی در مورد کشور پرتغال:

زبان رسمی: پرتغالی، اسپانیایی، فرانسوی، رومی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 10 میلیون و 320 هزار نفر

مساحت: 92,212 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (EUR)

€ 0,83 = $1

پیش شماره: +351

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور پرتغال بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری لیسبون پرتغال

جاذبه های گردشگری پورتو پرتغال

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید