جشنواره فولکلور البرزنشینان سمنان

9754 2016/09/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]

جشنواره فولکور البرزنشینان در سمنان با 110 غرفه صنایع دستی در روز 19 شهریور ماه افتتاح شد. این غرفه ها شامل صنایع دستی سمنان، هنرهای سنتی سمنان و صنایع دستی ایران از نقاط مختلف کشور می باشند.

در این نمایشگاه که تا روز 24 شهریور ادامه دارد 9 استان سمنان، زنجان، قزوین، البرز، خرساسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، مازندران و گیلان حضور دارند و صنایع دستی و سوغات خود را به نمایش گذاشته و ارائه می دهند.

مراسم های جانبی این نمایشگاه شامل رصد ستارگاه، مسابقات فرهنگی با اهدای جوایز و همچنین به دلیل قرار گرفتن شهادت امام محمد باقر (ع) در این بازه، اجرای تواشیح و … بودند که در شب اول برگزار گردیدند. این جشنواره که از ساعت 18 تا 23 در پارک سیمرغ سمنان در حال برگزاری می باشد، اهداف متنوعی مثل، افزایش روحیه نشاط و شادابی در مردم،معرفی آداب و رسوم البرزنشینان و جذب گردشگر به استان سمنان، دارد.

استان سمنان از نظر فرهنگ و آداب و رسوم کهن، زبانزد است. اما اکنون شمار اندکی از آیین هایش باقی هستند.

از این استان که در نوار جنوبی رشته کوه های البرز قرار دارد، تا به حال 61 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

این را هم بگویم که فولکور همان فرهنگ عامیانه میراث معنوی و قومی در هر ملتی می باشد. در مجموع فولکور در مناطق مختلف، به آداب و رسوم، عادات، پوشش، گفتار و رفتارهای منطقه ای که از گذشتگان و اجداد به ارث رسیده است می گویند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید