آبشار دره گرم لرستان

15294 2018/02/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار دره گرم لرستان را می توان یکی از زیباترین آبشارهای کشور نامید. استان لرستان که به استان آبشارها معروف است، با داشتن چندین آبشار با اندازه های متفاوت یکی از زیباترین استان های ایران می باشد. اما آبشار دره گرم یک ویژگی دارد که آن را از سایر آبشارهای ایران متمایز می کند. این آبشار طبیعی در میان مناطق مسکونی و در فاصله ای نزدیک از شهر خرم آباد قرار دارد.

آبشار دره گرم خرم آباد یکی از آبشارهای زیبای لرستان است، اما به اندازه دیگر آبشارهای  لرستان شناخته شده نیست. هرساله گردشگران زیادی از استان لرستان و شهر خرم آباد دیدن می کنند، اما با وجود اینکه این آبشار در نزدیکی شهر خرم آباد قرار دارد، بین گردشگران و علاقه مندان به طبیعت ناشناخته باقی مانده است. با معرفی درست و سرمایه گذاری در مناطق اطراف آبشار می توان آن را به یکی از مناطق گردشگری و جاذبه های اصلی خرم آباد تبدیل کرد. ارتفاع این آبشار حدود 7 متر است و حوضچه ای در پای آن تشکیل شده است که برای شنا و آب تنی مناسب است.

برای دیدن آبشار دره گرم در استان لرستان باید پس از عبور از میدان میدان کیو خرم آباد در خیابان ولیعصر پیش بروید تا به مخمل کوه برسید. از راه گچ بنی باید به سمت بالا بروید تا به منطقه سرآستان برسید. مسیر چشمه سراسو را به سمت غرب ادامه بدهید تا به دره گرم برسید. دره را که ادامه بدهید به آبشار زیبای دره گرم می رسید. مسیری که به سمت آبشار می رود نیز بسیار زیبا و دیدنی و است و به خصوص در فصل بهار که درختان منطقه شکوفه داده اند، منظره های چشم نوازی را به وجود می آورد. برای دیدن آبشار دره گرم سراسو باید حدود دو الی سه ساعت پیاده روی کنید، اما دیدن مناظر در راه به شما اجازه نمی دهد خستگی را احساس کنید.

آبشار دره گرم یکی از جاذبه های گردشگری لرستان است که برای مردم این استان شناخته شده است و خانواده های خرم آبادی این آبشار را به عنوان یکی از تفرجگاه های اصلی خود در ایام تعطیلات می دانند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این آبشار زیبا دیدن کنید تا تعدادی از زیباترین مناظر عمرتان را ببینید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید