روستای وردیج تهران

2416 2019/08/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای وردیج کجاست؟

روستای وردیج واقع در منطقه 22 تهران و کمی بالاتر از وردآورد است. مسیر دسترسی به این روستا بسیار پر پیچ و خم است و برای رفتن به آنجا حتما باید ماشین مناسبی داشته باشید. در تاریخچه روستای وردیج تهران مشاهده می کنید که این روستا با نام های دیگری همچون ارواح سنگی و آدمک جیان هم شهرت داشته است. وردیج یکی از بزرگترین روستاهای غرت تهران است.

عکس روستای وردیج تهران

روستا وردیج تهران به دلیل اینکه در منطقه ای کوهستانی واقع شده، دارای آب و هوایی سرد است. به همین دلیل بهترین زمان سفر به آن در فصل تابستان است، چراکه در فصل های گرم آب و هوای آن بسیار مطبوع و خنک است. اما در فصل زمستان آب و هوا به شدت سرد است و اصلا مناسب سفر نیست.
یکی از دلایلی که این روستا را با نام ارواج سنگی می شناسند این است که در کوه های این روستا سنگ هایی با اشکال عجیب وغریب که بیشتر به شکل آدمک هستند وجود دارد با تماشای هر کدام از سنگ ها یک تصویر شبیه به انسان و یا حیوان در ذهن تان تداعی می شود.

به گفته ساکنین این روستا، این سنگ ها در گذشته موجوداتی زنده بوده اند گه اکنون به سنگ تبدیل شده اند. اما بر اساس تحقیقات زمین شناسی در این منطقه، مشخص شده است که علت اشکال عجیب و غریب سنگ ها به دلیل فرسایش آن ها ب وسیله باد و آب است. برخی دیگر از ساکنین وردیج می گویند این سنگ ها بازمانده های تخریبی از یک قلعه بسیار قدیمی بوده اند.

اگر به پیاده روی در طبیعت علاقه مند هستید به شما پیشنهاد می کنیم قدم زدن در کنار آبشار لت مال را فراموش نکنید که خالی از لطف نیست. در روستای وردیج و واریش امکانات رفاهی و اقامتی وجود ندارد. بنابراین اگر قصد سفر به آن را دارید باید یک روز خود را به رفت و برگشت از این روستا اختصاص دهید. البته اگر تجربه کمپینگی دارید و یا مجهز به تجهیزات کمپینگی هستید،سپری کردن چند روز در در طبیعت وردیج گزینه خوبی است.

طبیعت روستای وردیج بسیار بی نظیرو بکر است پیشنهاد می کنیم اگر به عکاسی علاقه مند هستید دوربین عکاسی خود را برای ثبت عکس های ناب در این منطقه فراموش نکنید. شما می توانید در تور تهران گردی از این مکان دیدن کنید.

از دیگر جاذبه های روستای وردیج در تهران می توانیم به آبشار لت مال، ارتفاعات پهنه حصار، امام زداه بی بی زرین قمر و جاده مسیح الله دین محمد اشاره کنیم. برای دسترسی به مسیر روستای وردیج ابتدا باید تا انتهای اتوبان همت به غرب بروید از آنجا دریاچه وردیج و واریش مشخص است و با گذر از جاده ای کوهستانی به روستای وردیج که در ضلع شمالی جاده قرار دارد خواهید رسید.

آدرس روستای وردیج: تهران، انتهای اتوبات همت غرب، چند کیلومتر پس از دریاچه، روستای وردیج

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید