مجسمه جاتایو هند

9425 2019/09/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

مجسمه جاتایو کجاست؟

مجسمه زیبا و جذاب جاتایو در شهری به نام کارلا و یکی از جاذبه های گردشگری هند محسوب می شود. جاتایو یکی از معروف ترین مجسمه های سنگی در جهان است که ساخت آن با 70 متر ارتفاع و 46 متر عرض 10 سال طول کشید. برای ساختن این مجسمه از مصالحی مانند بتن مسلح و فولاد ضد زنگ استفاده کرده است و برای نمای بهتر از سنگ های منحصر به فرد و کمیابی کمک گرفته اند.

عکس مجسمه جاتایو هند 

شاید برای تان جالب باشد که داستان افسانه ای این مجسمه غول پیکر را بخوانید. جاتایو با هدف حمایت از زنان هند ساخته شده و نمادی از یک افسانه هندی است. داستان از آنجایی شروع می شود که این پرنده افسانه ای در تلاش است تا یک پرنسس به نام سیتا را از دستان یک پادشاه ظالم به نام راوانا نجات دهد. در این جنگ جاتایو بال سمت چپش را از توسط شمشیر راوانا از دست می دهد و این عقاب بال بریده از آسمان محکم بر روی کوه می افتد. به همین دلیل نام کوه را هم جاتایو می گذارند. اگر از بالای کوه به این مجسمه نگاه کنید می توانید تمام درد و اندوه را در چهره جمع شده اش ببینید.

جاذبه های فراوانی در پارک جاتایو وجود دارد. وقتی که بلیط ورودی را پرداخت کردید می توانید با تله کابین به کوه بروید و در این مسیر از طبیعت بکر و بی نظیر پارک جاتایو لذت ببرید. این تله کابین ظرفیت سوار کردن 128 نفر را دارد که در میان 16 کابین تقسیم می شود و به همین دلیل هیچوقت در صف تله کابین معطل نمی شوید.

اگر هم علاقه ای به تله کابین ندارید می توانید کل مسیر را پیاده روی کنید البته به شما توصیه می کنیم اگر قصد این کار را دارید حتما کفش ورزشی مناسب بپوشید، چراکه مسیر طولانی و ناهموار است و برای دیدن عقاب بی بال باید حتما از روی تپه ها رد شوید. اگر به عکاسی علاقه مند باشید می توانید با داشتن نمای 360 درجه عکس های فوق العاده ای از طبیعت بگیرید.

برای ساخت این مجسمه جزئیات زیادی به کار رفته به طوریکه بال راست آن را با تزیینات سنگی و تراشه های بسیار ریز و زیبایی ساخته اند به گونه ای که اگر از روی تراس آنرا تماشا کنید می توانید تمام جزئیات آن را ببینید. اگر دوست داشته باشید اجازه نزدیکتر شدن و یا حتی رفتن به بالای مجسمه را هم دارید. این مجسمه از جنس بتن و فولادو سنگ است و هیچ اتفاقی برایش نخواهد افتاد.

قسمت بسیار جذاب و دیدنی، درون مجسمه است که یک فضای بسیار زیبا برای گردشگران طراحی کرده اند. و یکی دیگر از منحصر به فرد ترین قسمت های آن تراس بزرگی است که در درون چشم پرنده ساخته شده و به شما نمای دید عقاب را نشان می دهد که به خودی خود بسیار جذاب و دیدنی است.
اگر به فعالیت های بدنی و ورزشی علاقه دارید، دیگر جاذبه های تفریحی پارک جاتایو را از دست ندهید. در این پارک می توان بیش از 20 فعالیت مفرح داشت که گردشگران از آنت استقبال ویژه ای می کنند. صخه نوردی، زیپ لاین، تیر اندازی، پیاده رویریال پینت بال و سینمای 12 بعدی از جمله تفریحات بسیار هیجان انگیز پارک جاتایو است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید