پل معلق پیرتقی اردبیل

16020 2017/09/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.7]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پل معلق میرتقی در سال 87 و برای استفاده های تحقیقاتی ساخته شده بود اما اکنون به عنوان جاذبه گردشگری از آن استفاده می شود.

پل پیرتقی یکی از سازه های زیبا و دلهره آور است که از ساخت آن حدودا ده سال می گذرد و در طی این مدت کوتاه در میان گردشگران بسیار محبوب شده است اما با این حال افراد زیادی نمی دانند پل پیرتقی کجاست.

برای رسیدن به پل معلق پیرتقی، از خلخال به سمت سه راه سرچم حرکت می کنیم و از شهر کیوی و سه راه فیروز آباد که می گذریم به تونل های مسیر می رسیم که تعدادشان به 12 عدد می رسد. بین تونل های نهم و دهم و در سمت موافق جاده، قهوه خانه ای دیده می شود که یک جاده خاکی در آن وجود دارد. از ابتدای جاده تا پل حدود یک کیلومتر فاصله است؛ کمی که در جاده جلو بروید یک چشمه و یک درخت خواهید دید. بنا به گفته محلیان مسیر جاده ناهموار است و اگر یک آفرود خوب ندارید بهتر است ماشین را در کنار همین درخت پارک کنید و پیاده به مسیر ادامه دهید. این کار باعث می شود تا طبیعت زیبای مسیر را بهتر ببینید و هوای تازه را استشمام کنید. بعد از حدود نیم کیلومتر می توانید پل پیرتقی اردبیل را ببینید.

در نگاه اول مسیر طولانی پل پیرتقی خلخال و دره زیر آن پاهای شما را برای ادامه دادن سست می کند. اما اگر توانستید بر این ترس غلبه کنید یکی از بی نظیرترین حس های دنیا در انتظار شماست. پل پیرتقی هشتمین در محل تلاقی دو رودخانه قزل اوزن و گیوی چایی ساخته شده است و طول آن به 70 مترمی رسد. عرض یک متری آن برای پیاده روی دو نفره مناسب است و ارتفاع 60 متری آن می تواند هوش را از سر شما ببرد.

پل معلق پیرتقی، چوبی می باشد و به وسیله طناب و میله های فلزی و فنس ایمن شده است. موقع راه رفتن رو پل کمی صدای حرکت چوب ها را می شنوید که مهم نیست. اگر در میانه پل کمی درنگ کنید و به منظره اطراف و زیر پایتان نگاه کنید تصویری فراموش نشدنی را می بینید. این منظره در کنار نسیم خنک کوهستان آرامشی وصف ناشدنی را برای شما به ارمغان می آورد. تجربه عبور از این پل علاوه بر این که آدرنالین خونتان را افزایش می دهد روحتان را هم تازه می کند و کاملا به زحمت دیدنش می ارزد. همچنین این پل می تواند سوژه خوبی برای گرفتن عکس های سلفی باشد.

گروه نشاط آوران پیشنهاد می کند در سفر خود به استان اردبیل، به هیچ عنوان تماشای این اثر زیبا را از یاد نبرده و از لحظه لحظه آن لذت ببرید.

در ذیل دیگر تصاویر پل معلق پیرتقی اردبیل را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید