کلیسای جامع بشارت مسکو

7266 ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

کلیسای جامع بشارت کجاست؟

در شهر مسکو کلیساهای بسیار زیادی وجود دارد که یکی از تاریخی ترین آن ها کلیسای جامع بشارت است. قدمت این کلیسا مربوط به قرن 14 میلادی است و بر روی یک تپه به نام بروویتسکی در منطقه کرملین واقع شده است. معمولا اکثر تورهای گردشگری روسیه و توریست ها در سفر خود به مسکو از این کلیسای تاریخی هم دیدن می کنند.

عکس کلیسای جامع بشارت

یکی از ویژگی های منحصر به فرد کلیسای جامع بشارت در موسکو، معماری منحصر به فرد و ظاهر زیبای آن است. خصوصا گنبدهای طلایی اش که در زیر نور خورشید درخشان تر به نظر می رسد و نوری خیره کننده از آن منعکس می شود، به همین خاطر برخی از ساکنین قدیمی مسکو لقب کلیسای طلایی را نیز به آن داده اند.

برای رفتن به داخل کلیسای جامع بشارت روسیه ابتدا باید به میدان کاتادرال بروید و بلیط بازدید کلیسا را تهیه نمایید. با تهیه بلیط کلیسای جامع بشارت می توانید از 3  جاذبه گردشگری دیگر هم دیدن کنید.

با این بلیط می توانید از ساعت 10 صبح تا 5 عصر در این کلیسا بمانید و از تمامی قسمت هایش بازدید کنید. اگر به سبک معماری قدیمی و نوستالژیک علاقه مند باشید، دیدن نقوش قدیمی، گنبدهای چندگانه، موزه  و دیگر پیچیدگی های معماری این کلیسا شما را به وجد خواهد آورد. همانطور که در قسمت بالا گفتیم با تهیه یک بلیط می توانید از دو جاذبه دیگر هم دیدن کنید، در منطقه کرملین دو کلیسای دیگر هم  با نام های دورمیشن و آرچ انجل معروف هستند که پس از بازدید از کلیسای جامع بشارت مسکو،
می توانید به این دو کلیسا هم سری بزنید.

از دیدنی های جذاب و زیبای داخل کلیسا می توانیم به رواقی اشاره کنیم که در قسمت جنوبی ساختمان قرار گرفته است. این رواق همیشه نظر اکثر گردشگران را به خود جلب می کند. در مورد رواق داستان ها و روایات بسیاری وجود دارد. در تاریخ مسیحیان ارتودکس این رسم وجود دارد که هر شخص نمی تواند بیش از 3بار ازدواج کند. اما پادشاه روس ها که ایوان نام داشت، قصدش این بود که برای بار چهارم ازدواج کند، به همین خاطر بعد از اینکه خواسته اش را به شورای کلیسا مطرح نمود، همگی با او مخالفت کردند اما به دلیل قدرتی که او داشت این ازدواج صورت گرفت آن هم به شرطی که تزار در مراسم مذهبی کلیسا ازدواجش کند! به همین خاطر این رواقع در کلیسای جامع بشارت ساخته شد. از آن به بعد راحبه های کلیسا مراسمات مذهبی خود را به صورت خصوصی به وسیله همین رواق ملاحظه می کردند.

کلیسای جامع بشارت مسکو یکی از جاذبه های تاریخی روسیه بوده و اگر قصد دارید تا از کل آن دیدن نمایید، باید زمان خود را به گونه ای تنظیم کنید که حداقل 1 الی 2 ساعت در آن وقت بگذرانید. از طرف دیگر می توانید از جاذبه های بیرونی کلیسا هم دیدن کنید، مانند میدان سرخ مسکو و محوطه زیبای کرملین که بسیار تماشایی هستند.

هنگامی که نام منطقه کرملین می آید بدون شک یاد کاخ کرملین هم زنده می شود که امروزه محلی برای دستورهای سیاسی و تصمیمات مهم کشور است. در منطقه کرملین ساختمان های قدیمی بسیاری وجود دارد که اگر مایل باشید می توانید از همه آن ها بازدید کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید