تنگه میشینه مرگ فیروز کوه

17120 ۱۳۹۸/۰۸/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تنگه میشینه مرگ کجاست؟

لزور نام یکی از روستایی  است که در مناطق ییلاقی قرار دارد. تابستان های لزور بسیار پرجمعیت می شود، زیرا اکثر گردشگران این روستا را برای گشت و گذار انتخاب می کنند. شما می توانید چند روزی را به دور از هیاهوی شهر و شلوغی جمعیت در روستای لزور بمانید. در این روستا امکانات کافی برای اقامت چند روزه وجود دارد و جای هیچ نگرانی نیست. روستای لزور در دل کوه ها قرار گرفته و کسانی که قصد صعود به قله میشینه مرگ را دارند می توانند از روستای لزور اقدام کنند.

عکس تنگه میشینه مرگ

اکثر مردم این روستا اکثرا مشغول به باغداری و کشاورزی هستند و محصولاتی همچون سیب، گلاب، گیلاس، گندم و سیب زمینی را برداشت می کنند. در نزدیکی های لزور نهر آب های متعددی وجود دارد که علاوه بر زیبایی که به مناظر اطراف بخشیده، منبع اصلی برای آبیاری باغ روستاییان است. هنگامی که از این نهرهای آب بگذرید به مزارع می رسید و پس یک پیاده روی کوتاه به تنگه ای خواهید رسید. در اینجا به یک گذرگاه خواهید رسید که پر از سنگ های کوچک و بزرگ است. مسیر رسیدن به تنگه میشینه مرگ بسیار دشوار است و توصیه می کنیم که حتما در حین عبور از مسیرهای سخت احتیاط کنید. البته به جان خریدن گذر از این راه سخت ارزشش را دارد، چراکه تماشای مناظر طبیعی و گل های نعنا و پونه خالی از لطف نخواهد بود.

علت نامگذاری این تنگه به چنین نامی روایت های بسیار زیادی دارد. همانطور که می دانید نام این منطقه از دو بخش یعنی میشینه و مرگ تشکیل شده است. میش به این دلیل است که در کوه پر از مجسمه های میشی بوده  و مرگ هم به این دلیل است که یک چشمه در نزدیکی قله وجود دارد و اگر پرندگان از آب آن بخورند می میرند. بهترین فصل سفر و بازدید از این تنگه فصل بهار و اواخر فصل اردیبهشت است.

برای دسترسی به مسیر این تنگه باید از 10 کیلومتری فیروز کوه وارد یک سه راهی که در قسمت چپ جاده وجود دارد بروید و سپس به سمت ضلع شمالی حرکت کنید. در این قسمت یک پمپ بنزین با نام نمرود در آن جا قرار گرفته است و یک تابلوی خوشامد گویی هم وجود دارد. اگر این مسیر را 2 کیلومتر ادامه تهید به روستای لزور خواهید رسید.

بهتر است برای بازدید از تنگه میشینه مرگ فیروزکوه صبح زود حرکت کنید. شروع مسیر چندان سخت نیست اما همانطور که گفتیم ادامه آن دشواری های خاص خودش را دارد. در بین راه چند آبشار و رودخانه هم وجود دارد. گذر از سنگ های بزرگ و پستی بلندی های راه کمی نیاز به مهارت دارد و اگر راه را به خوبی بلد نیستید بهتر است یک راه بلد به همراه تان باشد. توصیه می کنیم که حتما لباس مناسب بپوشید، چراکه برای عبور از بعضی قسمت ها باید از رودخانه بگذرید و تا زانو در آب فرو روید. انتهای تنگه لزور یک آبشار بسیار زیبا وجود دارد که چشم انداز ان فوق العاده است و اگر دوربین عکاسی به همراه داشته باشید سوژه های نابی برای عکاسی در آن قسمت وجود دارد.

تنگه میشینه مرگ فیروز کوه از جاذبه های گردشگری ساری است که شما می توانید در تور تنگه میشینه مرگ از این مکان فوق العاده لذت ببرید.

آدرس تنگه میشینه مرگ: 10 کیلومتری فیروز کوه، روستای لزور، تنگه میشینه مرگ

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید