بازار عثمانی آنتالیا ترکیه

17015 2017/04/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4]

آنتالیا شهری کهن است که در جای جای آن میراث های به جای مانده از گذشته های دور به چشم می خورد.
در میانه بازار قدیمی شهر و در محله کاله ایچی، عمارتی قدیمی و موزون دیده می شود که از زمان تسلط عثمانیان تا به امروز پابرجا مانده است.
بازار عثمانی بیندالی که از جاذبه های گردشگری آنتالیا در ترکیه است با شمایل کهن و سنتی خود رهگذران و گردشگران را به خود جذب می کند. بازاری که در آن از ادوار گذشته تا به امروز لباس های زنانه به نام بیندالی را با دوخت زری و رنگ های شاد به نمایش گذاشته تا خریدارانی که برای این پوشش سنتی ارزش قائلند بتوانند آنرا خریداری کنند. در بازار عثمانی که معماری زیبای خود را تا به امروز حفظ کرده است انواع زیورآلات، ظروف منقوش، سفال و سرامیک نیز وجود دارد.


به راستی که دولت ترکیه آثار تاریخی این کشور را که در معرض تردد گردشگران است به بهترین شیوه مدیریت کرده و کاربری اقتصادی مناسبی را برای آنها در نظر گرفته است.
بازار عثمانی یک معماری تاریخی است که جز آثار ملّی این کشور محسوب می گردد، امّا با کاربری اقتصادی مناسب در اختیار بخش خصوصی قرار گرفته تا هم محلی برای اشتغال باشد و هم نمایشگاهی از هنرهای دستی و سنتی ترکیه و در عین حال فیزیک و بنای تاریخی آن توسط بخش خصوصی مرمت، بازسازی و نگهداری شود.


بازار عثمانی با راهروهای باریک و درب هایی که هرکدام به حجره ای گشوده می شوند، آدمی را به ادوار گذشته این سرزمین رهنمون می نماید و پای گذاردن در این بازار قدیمی و سنتی یادآور زندگی در قرون و اعصار گذشته این دیار تاریخی است.
بازار عثمانی یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیاست که اینک نمایشگاهی از صنایع دستی و دست ساخته های سنتی مردم ترکیه شده است.

ایرج مرادی

در ذیل دیگر عکس های بازار عثمانی آنتالیا ترکیه را می بینید که توسط استاد مرادی عزیز به صورت اختصاصی برای سایت نشاط آوران تهیه شده است:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید