ساحل چمخاله گیلان

13449 2018/03/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

منطقه ساحلی چمخاله یکی از قدیمی ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی استان گیلان بمی باشد که در سال 1390 توانست رتبه اول بهترین سواحل استان گیلان را از نظر وزرات کشور به دست آورد. منطقه ساحلی چمخاله در شهر توریستی چاف و چمخاله واقع شده و از دیرباز مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار داشته است. شهر چمخاله بیشتر شهرت خود را مدیون اسقرار بخش زیادی از اراضی خود در کنار ساحل دریا می داند که به این شهر جلوه خاصی بخشیده است. چمخاله که در بخش مرکزی شهرستان لنگرود قرار دارد، بعد از بندرانزلی دومین قطب توریستی و گردشگری در خطه گیلان به شمار می رود.

از آنجا که بیشتر جمعیت منطقه را مهاجران کرد کرمانشاه تشکیل می دهند، نام چمخاله برای این منطقه انتخاب گردید. در زبان لکی “چم” به معنای رودخانه و “خاله” به معنای انشعاب می باشد که ترکیب این دو معنی رودخانه را می دهد. گردشگران می توانند در سفر به چمخاله علاوه بر لذت بردن از قدم زدن در ساحل تمیز و آرام چمخاله به تفریحات متنوع دیگری نیز که در این منطقه رونق دارد بپردازند. اسب سواری در کنار ساحل، قایق سواری، شنا و موتور سواری در پیست ساحلی دیگر تفریحات جذاب و سالمی هستند که گردشگران در شهر چمخاله می توانند از آنها لذت ببرند.

بسیاری از گردشگران تعطیلات نوروزی و تابستانی را برای سفر به این منطقه در نظر می گیرند اما زیبایی های خاص چمخاله فقط محدود به این اوقات نیست. اگر اهل سفر هستید و علاقمند به عکاسی نیز می باشید، به شما پیشنهاد می کنیم در فصل پاییز خود را مهیای حضور در چمخاله و بازدید از جاهای دیدنی چمخاله کنید. چمخاله در پاییز دارای مناظر بی نظیر هزار رنگی می باشد که مطمئنا ساعات خوشی برای شما رقم خواهد زد. شهرک ساحل چمخاله در 20 کیلومتری لنگرود و 40 کیلومتری لاهیجان واقع است. فاصله زمانی از تهران تا چمخاله در حدود 5 ساعت می باشد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در کنار لذت بردن از حضور در ساحل چمخاله لنگرود، حتما از تالاب پرندگان چمخاله و نیز رودخانه چمخاله که یکی از پرآب ترین رودخانه های کشور و همچنین یکی از جاذبه های گردشگری چمخاله می باشد، دیدن نمایید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید