کلیسای اود کرک هلند

8865 2018/11/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

کلیسای اود کرک کجاست؟

کشور هلند به واسطه جاذبه های گردشگری فراوانی که در خود جای داده است به عنوان یکی از گردشگری ترین کشورهای اروپا و جهان شناخته می شود. این کشور سرشار از جاذبه های طبیعی می باشد و به سرزمین گل های لاله شهرت دارد. اما در کنار این جاذبه های طبیعی، جاذبه های تاریخی فراوانی در آن به چشم می خورد که در جذب توریست به آن بی تاثیر نبوده است. از جمله این جاذبه ها می توان به کلیسای اود کرک هلند که به دلیل واقع شدن آن در شهر آمستردام (پایتخت کشور هلند) به کلیسای اود کرک آمستردام نیز شهرت دارد، اشاره کرد. این کلیسا در ابتدا یک کلیسای کاتولیک بود اما امروزه به عنوان یک کلیسای پروتستان شناخته می شود.

کلیسای اودکرک آمستردام، قدیمی ترین کلیسای کشور هلند می باشد و این موضوع را از نام آن یعنی کلیسای اودکرک به معنای کلیسای قدیمی نیز می توان فهمید. تاریخ ساخت بنای اولیه این کلیسا به سال 1213 برمیگردد که در آن زمان این بنا از چوب ساخته شده بود. از آنجایی که ساختمان اولیه دوام چندانی نداشت، حدود 100 سال بعد بنای آن بازسازی شد و بنای چوبی جای خود را به بنای سنگی داد. علاوه بر این، این کلیسا فراز و نشیب های تاریخی فراوانی را تجربه کرده است و در طول تاریخ بارها مورد غارت و تخریب قرار گرفته است که از جمله تخریب های آن می توان به نابود شدن شاهکارهای هنری و تزئینات به کار رفته در بخش محراب کلیسا اشاره کرد.

این کلیسا سرشار از جادبه هایی می باشد که چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. از جمله این جاذبه ها می توان به معماری کلیسای اود کرک اشاره کرد. اکثر کلیساهای کشور هلند از معماری خاصی برخوردار نمی باشند اما در عوض در طراحی کلیسای اود کرک در آمستردام از معماری منحصر به فردی استفاده شده است. پنجره های کلیسا با شیشه های رنگی تزئین شده اند که باعث ایجاد فضایی رنگارنگ در داخل کلیسا شده اند. همچنین دیوارهای کلیسا پر از نقاشی های زیبا و تاریخی می باشد که هر یک به بیان بخشی از تاریخ می پردازند.

امروزه کلیسای قدیمی هلند، محلی جهت برگزاری مراسم فرهنگی و مذهبی می باشد و همچنین در سال 2016 این کلیسا توانست به موزه ای رسمی تبدیل شود که امروزه هنرمندان بسیاری آثار خود را جهت نمایش به آن می آورند. این بنا از جمله مهم ترین بناهای تاریخی کشور هلند و شهر آمستردام به حساب می آید که شما می توانید در سفر به این شهر زیبا از آن و جاذبه های اطراف آن بازدید کنید.

عکس های کلیسای اود کرک

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید