کوه پدری بوشهر

14239 ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کوه پدری کجاست؟

کوه پدری یا همان کوه پردیس، اطراف شهرستان جم از متعلقات استان بوشهر است که در اوایل مسیر جم به سیراف قرار دارد. این کوه در ۱۰۴۰ متری سطح دریا قرار دارد و قالب آن از دور نمای جنوبی، شبیه به کله قند است. بلندای کوه پدری نسبت به قله های اطراف آن کمتر است.

عکس کوه پردیس جم

عجایب کوه پردیس جم، افسانه یا واقعیت؟

شایعات زیادی درباره ویژگی های شگرف و بی همتای کوه پردیس جم به گوش می رسد که میتوان درباره آن صحبت کرد. اگر در استان بوشهر مسیر سیراف به جم را گذرانده باشید، در اواسط مسیر کوهی را در کنار جاده مشاهده خواهید کرد که عموماً از آن به نام کوه پدری یاد می کنند.

درباره خصوصیات این کوه صحبت های عجیبی می شود که باعث غافلگیری یینندگان می شود. اما سوال این است که کوه پدری تا چه اندازه بی همتا است؟ و آیا صحبت هایی که درباره خصوصیات آن به گوش میرسد حقیقت دارد؟ برای پاسخ به این سوال ها باید ادامه متن را مطالعه نمایید.

با توجه به اتفاقات گذشته میتوان گفت اگر خودرویی در ۱۰۰ متری انتهای کوه بایستد و ترمز دستی ماشین را پایین آورد خواهید دید که خودرو در عوض اینکه به طرف پایین سرازیری جاده حرکت کند بر خلاف سرازیری و به طرف کوه حرکت می کند.

این موضوع را از طریق تلوزیون با یک خودرو اثبات کردند. همین امر باعث شد که مردم کوه را با خاصیت مغناطیسی که می تواند ماشین ها را به سمت خود بکشاند، بشناسند. این موضوع برای انسان های معمولی طبیعی به نظر میرسد اما کسانی که دارای اطلاعات زیادی هستند، معمولا به سادگی آن را تایید نمی کنند.

می توان این موضوع را به حساب خطای دید گذاشت. این اتفاق در اکثر کوه های نقطه های مختلف جهان به چشم میخورد که کوه پدری نیز یکی از آنها است یه این صورت که آدم شیب آرام را اشتباهی به شکل سربالایی مشاهده می کند.
می توان علت بروز دادن این اتفاق را واضح نبودن چشم انداز و وجود تعدادی مانع دانست.

در صورتی که نتوانیم به چشم انداز اعتماد کنیم، این مسئله پیش می آید، جاده ای را که در حقیقت سرازیری است به صورت سربالایی می بینید. قله کوه پدری، نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است.

به علت کم بودن فاصله این کوه از خط استوا این بحث نیز پیش آمده است که قله این کوه نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید است یا میتوان گفت فاصله خیلی زیادی از مرکز زمین دارد.
باید این نکته را در نظر داشته باشیم که تعیین کردن نزدیک ترین منطقه به خورشید کار سختی است که دلیل آن دوران زمین به دور خورشید در طی سالها و دگرگونی مسافت آن از خورشید می باشد که این قضیه درباره خط استوا نیز صادق است. با در نظر گرفتن اینکه اساس این قضیه مبتنی بر فاصله از خط استوا است، جدا از حقیقی بودن مطالب گفته شده هم میتوانیم بگوییم که نزدیک ترین منطقه به خط استوا کوه پدری نمی باشد.

قطع به یقین میتوان گفت دورترین منطقه از مرکز زمین کوه “چیمبورازو” است. عسلی که در ساختن مسکن ” advli ” استفاده می شود.

در خبرهایی که اطراف کوه در منبع های درونی انتشار داده شده است، این بحث هم پیش آمده است که عسل هایی که در حومه کوه پدری پردیس فراهم می شود، به عنوان مواد اولیه به منظور تولید بعضی از دارو ها در کارخانه های دارو سازی مثل مسکن های خلق شده می باشد.

آدرس: بوشهر، جم حومه ی شهرستان جم، نیمه ی راه سیراف به جم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید