غار چنشت بیرجند

14784 2018/11/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار چنشت کجاست؟

استان خراسان جنوبی از جمله استان های گردشگری کشور به حساب می آید که جاذبه های طبیعی متعددی در آن یافت می شود. غار چنشت بیرجند از جمله جاذبه های طبیعی این استان می باشد که در 60 کیلومتری شهرستان سربیشه واقع شده است و از این رو به غار چنشت سربیشه نیز شهرت دارد. در متون تاریخی آمده است که این غار توسط محمد مشعشع کشف شده است و قدمت غار چنشت به سال 614 هجری برمیگردد. همچنین محمد مشعشع، اجساد دو فرزندش و محمد علوی که از مبارزین علوی بودند را در این غار یافت و پس از آن، آنها را در سردابه ای به خاک سپرد.

عکس غار چنشت

غار چنشت در بیرجند در اثر زمین لرزه ای مهیب که هزاران سال پیش رخ داده به وجود آمده است. در این غار استخوان ها، ابزارها و قطعاتی همچون سفال و پارچه و چوب به چشم می خورد و بیانگر این موضوع می باشد که در گذشته در این محل زندگی جریان داشته است. همچنین احتمال میرود که غار چنشت بیرجند به عنوان پناهگاهی توسط مظلومان استفاده می شده است. علاوه بر این در نزدیکی غار چنشت در بیرجند، غاری دیگر به نام چهل شاه وجود دارد که در آن نیز استخوان های اجساد که متعلق به قرن ها پیش می باشد به چشم می خورد.

غار چنشت خراسان جنوبی حدود 60 متر طول و 90 هزار متر مربع وسعت دارد و هرچه به بخش های انتهایی آن نزدیک می شویم طی کردن مسیر سخت تر می شود. به همین جهت در صورتی که قصد سفر به این غار را داشتید پیشنهاد میکنیم که با تیم های غارنوردی و تجهیزات کامل راهی آن شوید.

غار چنشت بیرجند یکی از جاذبه های طبیعی استان خراسان جنوبی می باشد که شما می توانید در تور بیرجند گردی از آن بازدید کنید.

آدرس غار چنشت : استان خراسان جنوبی، 60 کیلومتری جنوب شهرستان سربیشه، غرب روستای چنشت، دامنه کوه باقران

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید