غار شهرستانه همدان

16008 2018/03/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان همدان با داشتن غار های زیبا و متعدد که برخی از آنها مانند غار علیصدر در سطح جهان معروف هستند، یکی از جذاب ترین مقاصد برای گردشگران داخلی  و خارجی است. این استان زیبا با داشتن تعداد زیادی غار که در دل ارتفاعات آن قرار دارند، همیشه علاقه مندان به طبیعت و غارنوردان را به سمت خود جذب می کند. غار شهرستانه همدان یکی از غارهای جذاب این استان می باشد که دیدن آن خالی از لطف نیست و می تواند بسیار هیجان انگیز باشد.

غار شهرستانه از جمله غارهای زیبای کشور است که مورد بی توجهی قرار گرفته است. ورودی غار که به صورت چاه می باشد را شاید به سختی پیدا کنید چراکه توسط بوته ها و علفه های گوناگون پوشانده شده است. در گذشته غار شهرستانه در استان همدان چندین ورودی داشته که به مرور و به دلایل مختلف، همه به جز یکی مسدود شده اند. 

پس از ورود به غار روستای شهرستانه یک راهروی باریک را می بینید که در دو سمت آن اتاقک های کوچکی قرار دارد. راهرو را که ادامه بدهید به یک فضای گرد کوچک می رسید که مانند یک میدان است. راهرو در نقاط مختلف عرض های متفاوتی دارد و در برخی از نقاط باید به صورت نشسته و یا حتی سینه خیز مسیر را ادامه بدهید. در ادامه به نقطه ای می رسید که انگار سابق بر این یک تنور در آن محل دایر شده است. پس از تنور یک چاه قرار دارد که نزدیک به 10 متر عمق دارد. در انتهای چاه گذرگاه باریکی وجود دارد که به صورت سینه خیز می توان مسیر کوتاهی از آن را پیمود. ظاهرا این گذرگاه محل رساندن آب به چاه قناتی در کنار غار تاریخی روستای شهرستانه بوده است.

در قسمت های مختلف غار شهرستانه می توان جای تیشه را دید که نشاهن می دهد در گذشته قسمت های مختلف آن توسط انسان ها حفر شده است. غار تاریخی شهرستانه یکی از جاذبه های گردشگری همدان است و در صورتی که به غارنوردی علاقه دارید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن این غار را از دست ندهید. البته پیمودن این غار سخت و است بهتر است به صورت گروهی و با تجهیزات کامل اقدام به بازدید از آن بکنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید