جاذبه های گردشگری قطر

14827 2018/01/15
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 11 امتیاز : 4.6]

کشور قطر که با نام رسمی دولت قطر شناخته می شود، بخشی از شبه جزیره عربستان می باشد که در منطقه خاورمیانه و جنوب خلیج فارس قرار دارد. پایتخت قطر شهر دوحه می باشد و تنها با کشور عربستان مرز زمینی مشترک دارد. اما با کشورهای ایران، امارات متحده عربی، بحرین، عراق و کویت مرز آبی دارد. درآمدهای کشور قطر در گذشته از راه تجارت دریایی و صید و فروش مروارید تامین می شده. اما پس از کشف میادین نفتی و گازی، قطر به یکباره به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شد و سطح رفاه در آن به طور چشمگیری افزایش یافت.

نام قطر از واژه گوادر گرفته شده است. گوادر در زبان بلوچی به معنای بندر می باشد. کشور قطر در حال حاضر بزرگترین صادر کننده گاز طبیعی مایع در جهان است و بخش زیادی از درآمد این کشور به گاز وابسته است. قطر در سال 2022 میزبان جام جهانی است و در حال حاضر حجم زیادی از ساخت و ساز در این کشور در حال انجام است. کشور قطر دارای آب و هوایی خشک است و در منطقه ای صحرایی و بی آب و علف قرار دارد. اما پیشرفت سریع و چشمگیر این کشور پس از کشف نفت و گاز در آن، باعث شد تا تعداد زیادی ساختمان مدرن با طراحی های خاص در آن ساخته شوند و به نوعی تبدیل به بهشت معماران بشود.

کشور قطر همواره پیرو سیاست درهای باز بوده است. این کشور میزبان دفتر طالبان است، بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در منطقه را در خود جای داده است، از حماس حمایت می کند و همزمان با اسراییل روابط نزدیک دارد، با کشورهای منطقه روابط اقتصادی و سیاسی نزدیک دارد و در عین حال به مخالفان آنها پناه می دهد. همین عامل باعث شده است تا قطر نفوذ زیادی در منطقه داشته باشد.

کشور قطر تاریخی غنی دارد و در فرهنگ آن آثاری از فرهنگ ایرانی نیز دیده می شود. چراکه در برهه ای از تاریخ جزیی از خاک ایران بوده است و هنوز به نوعی گوشه ای از آداب و رسوم ایران باستان را در خود دارد. موزه هنرهای اسلامی، جزیره مروارید، موزه ملی قطر، موزه مدرن هنرهای اسلامی، موزه شیخ فصیل بن قاسم، بازارهای سنتی و ساحل زیبای این کشور از جمله جاذبه های توریستی و دیدنی قطر است که می توانید از آنها بازدید کنید.

عکسهای زیبا از کشور قطر

اطلاعاتی در مورد کشور قطر:

زبان رسمی: عربی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: حکومت متمرکز پادشاهی مشروطه

جمعیت: حدود 2 میلیون و 570 هزار نفر

مساحت: 11,568 کیلومتر مربع

واحد پول: ریال قطر (QAR)

QAR 3,64 = $1

پیش شماره: +86

اختلاف زمانی با ایران: نیم ساعت عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور قطر بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری دوحه قطر

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید