بیوگرافی استاد محمد علی اینانلو

12213 2018/08/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

زندگینامه محمد علی اینانلو

استاد محمد علی اینانلو متولد 1326 در روستای عصمت آباد می باشد

وفات در تاریخ 12 دی 1394

مستند ساز، طبیعت گرد، روزنامه‌ نگار، و مجری تلویزیون

دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی

وقتی سخن از طبیعت و محیط زیست به میان می آید ناخودآگاه ذهن همه و به خصوص فعالان محیط زیست به سمت آقای اینانلو میرود. وی شخصیتی فوق العاده و کم نظیر داشت و کوله باری از تجربه را در تمامی عرصه ها با خود حمل میکرد. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شما را با بخشی از فعالیت های و شخصیت این مرد همه فن حریف آشنا کنیم و بخشی از بیوگرافی او را برای شما کاربران عزیز به نمایش بگذاریم.

در بیوگرافی محمد علی اینانلو آمده است که وی چهل سال سابقه طبیعت گردی در ایران داشت و بیش از چهار میلیون کیلومتر در خاک ایران سفر کرده و تجارب ارزشمندی را در زمینه گردشگری بدست آورده بود. محمد علی اینانلو بنیان گذار روزنامه “محیط زیست” بود و همچنین به عنوان اولین گزارشگر مسابقات والیبال در ایران شناخته می شد. او در زمینه های دیگری همچون صداگذاری، بازیگری، مستند سازی و کارشناسی مسابقات ورزشی نیز فعالیت میکرد اما به گفته خودش هنر اصلی او در به تصویر کشیدن ظرافت های طبیعت ایران بود.

محمد علی اینانلو مستندهایی همچون “با طبیعت” و “ایران؛ جهانی در یک مرز” را تهیه و کارگردانی کرد و تجارب چهل ساله اش در زمینه گردشگری را با مخاطبانش به اشتراک گذاشت. وی همچنین نگارش های ارزشمندی را در قالب مقاله در مجلات مختلف کشور مانند شکار و طبیعت، جهانگردان، طبیعت و گردش منتشر کرد.

محمد علی اینانلو در دوازده دی ماه 1394 بر اثر سکته قلبی درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

در ادامه تصاویری از محمد علی اینانلو را تقدیم شما کاربران گرامی می کنیم :

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید