بیوگرافی استاد محمد علی اینانلو

281 ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

زندگینامه محمد علی اینانلو

استاد محمد علی اینانلو متولد 1326 در روستای عصمت آباد می باشد

وفات در تاریخ 12 دی 1394

مستند ساز، طبیعت گرد، روزنامه‌ نگار، و مجری تلویزیون

دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی

وقتی سخن از طبیعت و محیط زیست به میان می آید ناخودآگاه ذهن همه و به خصوص فعالان محیط زیست به سمت آقای اینانلو میرود. وی شخصیتی فوق العاده و کم نظیر داشت و کوله باری از تجربه را در تمامی عرصه ها با خود حمل میکرد. در ادامه این مقاله با نشاط آوران همراه باشید تا شما را با بخشی از فعالیت های و شخصیت این مرد همه فن حریف آشنا کنیم و بخشی از بیوگرافی او را برای شما کاربران عزیز به نمایش بگذاریم.

در بیوگرافی محمد علی اینانلو آمده است که وی چهل سال سابقه طبیعت گردی در ایران داشت و بیش از چهار میلیون کیلومتر در خاک ایران سفر کرده و تجارب ارزشمندی را در زمینه گردشگری بدست آورده بود. محمد علی اینانلو بنیان گذار روزنامه "محیط زیست" بود و همچنین به عنوان اولین گزارشگر مسابقات والیبال در ایران شناخته می شد. او در زمینه های دیگری همچون صداگذاری، بازیگری، مستند سازی و کارشناسی مسابقات ورزشی نیز فعالیت میکرد اما به گفته خودش هنر اصلی او در به تصویر کشیدن ظرافت های طبیعت ایران بود.

محمد علی اینانلو مستندهایی همچون "با طبیعت" و "ایران؛ جهانی در یک مرز" را تهیه و کارگردانی کرد و تجارب چهل ساله اش در زمینه گردشگری را با مخاطبانش به اشتراک گذاشت. وی همچنین نگارش های ارزشمندی را در قالب مقاله در مجلات مختلف کشور مانند شکار و طبیعت، جهانگردان، طبیعت و گردش منتشر کرد.

محمد علی اینانلو در دوازده دی ماه 1394 بر اثر سکته قلبی درگذشت و در زادگاهش به خاک سپرده شد.

در ادامه تصاویری از محمد علی اینانلو را تقدیم شما کاربران گرامی می کنیم :

بیوگرافی استاد محمد علی اینانلو,بیوگرافی محمد علی اینانلو,زندگینامه محمد علی اینانلو

مستند سازی

بیوگرافی استاد محمد علی اینانلو,بیوگرافی محمد علی اینانلو,زندگینامه محمد علی اینانلو

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند