تنگ مهریان یاسوج

16069 ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کهگلیویه و بویراحمد با داشتن آب و هوایی دلپذیر و طبیعتی سرسبز یکی از بهترین مقاصد سفر است. تنگ مهریان، که در نزدیکی روستای مهریان شهرستان بویراحمد قرار دارد، یکی از زیباترین بخش های این استان می باشد. این تنگه که به تنگه دوآب مهریان نیز معروف است، در کنار پارک بزرگ کوهستان یاسوج قرار دارد و همواره یکی از مقاصد اصلی بومیان برای گذراندن تعطیلات می باشد.

یک رود زیبا با رنگی سبز و فیروزه در کنار درختان تنومند و قدیمی مناظر زیبایی را پدید آورده است. تنگه مهریان علاوه بر اینکه با طراوت و شادابی خود در فصول بهار و تابستان گردشگران را به سمت خود جذب می کند، در فصل زمستان نیز پذیرای علاقه مندان به اسکی و تفریحات زمستانه است. در تنگه دوآب و مهریان یاسوج درختانی اعم از بنه، انگور وحشی، کاج، چنار، افرا، بلوط و سپیدار را می توان دید. همچنین بقعه امامزاده شاه حسن نیز در تنگه دوآب و مهریان وجود دارد که محل راز و نیاز و خلوت معنوی بومیان منطقه و گردشگران است.

آب رودخانه مهریان پس از سیراب کردن درختان منطقه و بخشیدن طراوت و نشاط به آنها، به رودخانه های کارون و بشار می ریزد. همچنین در این تنگه چندین مزرعه پرورش ماهی ساخته شده که دیدنشان خالی از لطف نیست.

فاصله تنگه با شهر یاسوج بسیار کم است، به همین دلیل بسیاری از اهالی شهر آخر هفته های خود را در کنار خانواده و دوستان در این تنگه می گذرانند. بنابراین اگه دوست دارید این تنگه را خلوت تر ببینید در صورت امکان بهتر است در اواسط هفته از آن دیدن کنید.

آبشار تنگه مهریان و صخره های اطرافش برای علاقه مندان به هیجان محیط خوبی را پدید آورده است. اطرف تنگه و نزدیک روستا می توان شالیزارهای متنوعی را دید که با رنگ های خود این طبیعت شگفت انگیز را زیباتر کرده اند.

تورهای مختلفی برای بازدید از تنگ مهریان وجود دارد که می توانید از آنها برای گردش در این منطقه بهره ببرید. این مکان با توجه به آب و هوایش در فصل تابستان برای کمپ زدن بسیار مناسب است، اما نکات ایمنی را باید مد نظر داشته باشید. شب ها اطراف رودخانه بسیار سرد می شود، بنابراین اگر سرما را دوست ندارید بهتر است جایی دور از رودخانه را برای استقرار پیدا کنید.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این تنگه زیبا که از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشد، دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید