پیست اسکی آلوارس اردبیل

14551 2018/05/19
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

 

در یکی از بهترین مناظر استان اردبیل و در دامنه های مرتفع و زیبای سبلان، در فاصله 24 کیلومتری شهر سرعین، یکی از مناطق گردشگری و پربازدید استان اردبیل واقع شده است. مجموعه فرهنگی، ورزشی آلوارس اردبیل که در 12 کیلومتری روستای الوارس در اردبیل واقع شده است.

یست اسکی آلوارس سرعین اردبیل مجهز به امکاناتی رفاهی مانند بالابر، تله‌ سیژ و امکانات دیگر می باشد. پیست اسکی الوارس در اردبیل در بین سالهای ۸۴–۸۵ افتتاح و به بهره‌ برداری رسید. با وجود گرمای۳۰ الی ۳۵ درجه‌ ای هوای تابستان در اردبیل و سرعین با اینکه این مکان در ۳۰ کیلومتری سرعین واقع شده است می‌ توان برف را در این مکان بوضوح مشاهده و لمسش کرد.

پیست اسکی آلوارس اردبیل به علت قرار گرفتن در ارتفاع 3200 متری از سطح دریا، به سبب بارش زیاد برف در پاییز، زمستان و اوایل بهار قابل استفاده می باشد و همین امر باعث شده که از پیست های دیگر کشور از این حیث بالاتر قرار گیرد و به یکی از مکان هایی تبدیل شود که دیدنش می تواند برایمان بسیار جذاب باشد. علاوه بر این دستگاه و خط تله سیژی به طول 1250 متر برای این پیست ساخته شده که استفاده از پیست را بسیار راحت تر کرده است.

البته اگر فصل تابستان هم سفری به شهر سرعین داشتید، می توانید به این منطقه هم سری بزنید، چون در تابستان هم این منطقه زیبایی های مخصوص خود را دارد. از ویژگی های بارز تابستانی آلوارس اردبیل می توان به ورود عشایران با گله های خود به مناطق حوالی آن، هوای خنک و معتدل در اوج تابستان، پوشش گیاهی و گل های بسیار زیبا بصورت دشت های وسیعی از شقایق های کوهی و قرار گرفتن مسیرهای صعود به قله سبلان و قلل دیگر از فاصله نزدیک کمپ اشاره نمود که همین امر باعث خواهد شد تا این جاذبه در فصل گرما هم ارزشمند باشد.

پیست اسکی آلوارس سرعین اردبیل علاوه بر اینکه بزرگ‌ ترین پیست اسکی کشور است، بسیار منحصربه‌ فرد و خاص هم می باشد. البته این خاص بودن به خاطر امکانات اسکی کردن در آن نیست، بلکه به علت مکانی‌ است که این پیست در آن قرار گرفته است. پیست اسکی آلوارس اردبیل در دامنه‌ های مرتفع سبلان و در نزدیکی روستای آلوارس واقع گردیده. روستای آلوارس از قدمت زیادی در بین روستاهای آن منطقه دارد و گفته میشود که در گذشته محل ییلاق شاهسون‌ ها بوده است.

شما می‌ توانید پیست‌ های اسکی زیادی بروید که هر کدام مدرن‌ تر و مجهزتر از دیگری باشند، ولی بدون شک تجربه‌ ی رفتن به آلوارس اردبیل یکی از به یاد ماندنی‌ ترین خاطرات اسکی را برای شما و خانواده به همراه می آورد. دور شدن از ازدحام و شلوغی شهر و رفتن به دل طبیعت و هم‌ نشینی با مردم مهمان‌ نواز و خون‌ گرم روستای آلوارس خاطره‌ ای بسیار زیبا و دل‌ انگیز برای شما مسافران رقم خواهد زد.

روستایی آلوارس با قرار گرفتن در دامنه کوه سبلان و ارتفاعات سرسبز و دیدنی، در بین زیباترین روستاهای پیرامون کوهستان سبلان و کشور می باشد. جریان آب و چشمه‌ های فراوان به ویژه چشمه مین‌ بلاغ که از ماهی قزل‌ آلای بسیار خوب و معروفی برخوردار است، هوای پاک، سرسبزی مراتع اطراف، هر مسافر داخلی و خارجی  را به شوق در می آورد. همچنین آب شدن یخ‌ ها و برف‌ های دامنه‌ های سبلان در فصول بهار و تابستان پوشش گیاهی چشم‌ نوازی را همراه گُل‌ های ختمی، گون‌ های انبوه و لاله‌ های سرخ، شقایق‌ ها و دیگر گل‌ های وحشی پدید می‌ آورد که هر فردی را مسحور خودش خواهد کرد. به جز بناهای قدیمی و مسجد و زندگی شیرین روستایی، آثار تاریخی و فرهنگی دیگری در روستا وجود ندارد.

تصاویر پیست اسکی آلوارس را در ادامه مشاهده می کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید