پارک هیتاچی ژاپن

9882 2019/11/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

پارک هیتاچی کجاست؟

سال هاست که کل جهان به این باور رسیده اند که کشور ژاپن با تمام کشورهای جهان متفاوت است و این روزها وقتی حرف ژاپن به میان می آید تنها حرف از متفاوت بودن آن است. دلایل زیادی برای سفر به این کشور وجود دارد و یکی از این دلایل وجود جاذبه های گردشکری متنوع و جذاب آن است. در ژاپن برای هر کسی با هر سلیقه ای مکان های گردشگری مختلف وجود دارد و سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید جاذبه های زیبایش به این کشور سفر می کنند. یکی از این جاذبه ها که اکنون قصد داریم در مورد صحبت کنیم پارک هیتاچی ژاپن است. بازدید از پارک هیتاچی این جاذبه گردشگری ژاپن در هر فصلی و هر زمانی امکان پذیر است.

عکس پارک هیتاچی ژاپن

این منطقه گردشگری یک پارک ساحلی است که مساحت آن حدود 190 هکتار می باشد و رو به اقیانوس آرام قرار گرفته است. این پارک ساحلی در شهر هیتاچیناکا قرار دارد. جریان سرد و گرم این منطقه به دریای کاشیما و اقیانوس آرام منتهی می شود به همین دلیل گونه های گیاهی مختلفی در پارک هیتاچی رشد می کنند و در فصل های مختلف گل های متنوعی در آن پرورش پیدا می کنند. فصل های بهار فصل رویش گل های نارسیس و لاله هاست، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که فصل بهار را برای سفر به ژاپن و بازدید از این پارک زیبا انتخاب کنید. در تابستان هم گل های شقایق وحشی و رز مهمان طبیعت هیتاچی هستند و در ماه های آخر تابستان هم گل های آفتابگردان و آهاری جلوه ای بی نظیر به این پارک می بخشند.

در سال های گذشته به جای پارک ساحلی هیتاچی ژاپن یک فرودگاه نظامی به نام میتوهیگاشی در این منطقه قرار داشت و در طی جنگ چندین بار مورد حمله دشمنان قرار گرفت و به طور کل ویران شد. پس از اتمام جنگ مردم تصمیم گرفتند که صلح و آرامش و شادی را باز هم به ژاپن برگردانند به همین دلیل در سال 1937 یک پارک ساحلی در آن احداث کردند و تپه های جنگی و بناهای تخریب شده همه جای خود را به سرسبزی و گل های زیبایی دادند که اکنون در این پارک وجود دارد.

مردم ژاپن اهمیت زیادی به محیط زیست می دهند و در تلاش هستند که اکوسیستم گرانبهای پارک هیتاچی ژاپن به خوبی حفظ شود. در این پارک 450 نفر داوطلب برای محیط زیست وجود دارد که به 14 گروه مختلف تقسیم شده اند و برای حفظ ارزش های این منطقه تلاش می کنند. این فعالان Park Partners نام دارند و روز به روز فعالیت خود را گسترش می دهند.

برای دسترسی به پارک ساحلی هیتاچی ژاپن راه های مختلفی وجود دارد، اگر در توکیو باشید می توانید سوار قطار وئنو شوید که به ایستگاه کاتسوتا منتهی می شود و بعد باید سوار بر اتوبوس های ترانسفر شوید که به این پارک می روند. فاصله ایستگاه قطاری که از آن پیاده می شوید تا اتوبوس ترانسفر حدود 15 دقیقه است. البته همانطور که گفتیم راه های دیگری هم وجود دارد مثلا می توانید با اتوبوس هایی که در ایستگاه توکیو وجود دارند مستقیما به پارک ساحلی هیتاچی بروید این اتوبوس ها از درون شهر عبور نمی کنند و از بزرگراه به سمت پارک می روند و این گزینه از همه گزینه ها مناسب تر است چراکه سفر شما از 2 ساعت به 3 دقیقه می رسد.

همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم هر زمانی و هر فصلی برای بازدید از پارک زیبای هیتاچی در ژاپن مناسب است اما اگر جزء آن دسته از افراد طبیعت دوست باشید، بهترین زمان برای بازدید از طبیعت زیبای هیتاچی فصل بهار است. در این فصل هر رنگی که فکرش را بکنید در پارک قابل مشاهده است گویی خدا آن را با دستان خودش نقاشی کرده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید