موزه جیبلی ژاپن

11093 ۱۳۹۸/۰۸/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

موزه جیبلی کجاست؟

بدون شک نام دو انیمیشن شهر ارواح و توتورو را بسیار شنیده باشید. این دو انیمه که توسط یکی از معروف ترین استودیوهای ژاپن با نام جیبلی ساخته شده اند، اکنون آن را به یک موزه تبدیل کرده اند تا مردم سراسر جهان بتوانند از آن بازدید کنند. حتی اگر جز آن دسته از افرادی باشید که علاقه چندانی به تماشای انیمیشن ندارند، بدون شک از موزه جیبلی در ژاپن خوشتان خواهد آمد و ساعت ها در آن سرگرم خواهید ماند.

عکس موزه جیبلی ژاپن

ایده طراحی این موزه در سال 1998 استارت خورد و سرانجام در سال 2001 طراحی موزه توسط هایائو میازاکی افتتاح شد. هدف از ساخت موزه جیبلی ژاپن توسط این طراح انیمه این بود که بازدیدکنندگان بتوانند تجربه ای خاص از این موزه جالب کسب نمایند. اکنون موزه ی جیبلی به یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن مبدل شده است.

موزه جیبلی در ژاپن در نزدیکی پارکی به نام اینوکاشیرا در شهر میتاکا که در غرب توکیو قرار دارد. کافیست تا از خیابان کیچیجوجی عبور کنید و به تابلویی بزرگ که بر روی آن با خطی بزرگ و رنگارنگ خوشامد گویی نوشته شده برسید. در این موزه توتورو که یکی از محبوب ترین شخصیت  در انیمه ژاپنی است، حضور دارد. گرفتن عکس  و فیلم در این موزه ممنوع است و هدف از این قانون برای موزه جیبلی این است که بازدیدکنندگان بدون اینکه به دوربین عکاسی یا گوشی خود وابسته باشند، در لحظه از تماشای این موزه لذت ببرند.

یکی از نکات جالب توجه موزه ی جیبلی این است که اکثر عروسک ها و لامپ و وسایل تزئینی داخل موزه، کار دست هستند و همه کارها با نقاشی های زیبا طراحی شده اند. زمانی که نور خورشید بر این موزه می تابد سنگ فرش ها با رنگ های زیبای شان خود نمایی می کنند.

هنگامی که وارد طبقه اول یا همکف این موزه می شوید با  تاریخ و اطلاعاتی در مورد انیمیشن های ساخته شده توسط استودیو جیبلی مواجه می شوید این طبقه شامل 5 اتاق می باشد که یکی از این اتاق ها “A Boy’s Room” نام دارد. هنگامی که با این اتاق برخورد می کنید، این حس به شما دست می دهد که گویی وارد یک اتاق شخصی شده اید که شخصی در آن در حال طراحی و نقاشی بوده است طرح هایی که پر از ایده های جدید و خلاقانه هستند. این اتاق متعلق به طراحان و سازندگان این انیمیشن جذاب است. کافیست تا از هر 5 اتاق بازدید نمایید تا متوجه شوید تا متوجه ساخت مراحل سخت انیمیشن شوید.

سالانه گردشگران بسیاری به ژاپن سفر می کنند، چراکه این کشور جاذبه های گردشگری بی شماری را در خود جای داده است. پیشنهاد می کنیم اگر به این کشور سفر کردید، بازدید از موزه جیبلی توکیو را حتما در لیست جاهایی که قرار است از آنها دیدن کنید قرار دهید. جالب است بدانید که این موزه جذاب امکانات بسیاری برای افراد ناشنوا، ناتوان حرکتیف کودکان و سالمندان فراهم آورده است تا هر کسی بتواند در آن نهایت لذت را ببرد. به شما پیشنهاد می کنیم که پس از گشت و گذار در موزه جیبلی سری به کافه آن بزنید و در فضای دنج و آرامش بخشی که دارد استراحت کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید