سوغات کرج چیست

سوغات کرج چیست

47405 ۱۳۹۹/۰۴/۳۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 47 امتیاز : 4]

آشنایی یا سوغات هر شهر و دیاری می‌تواند ما را فرهنگ و تاریخ آن منطقه آشنا کند. در این قسمت از مقالات نشاط آوران قصد داریم سفری کنیم به شهر زیبای کرج و درباره سوغات کرج اطلاعاتی با شما به اشتراک بگذاریم.

سوغات استان البرز برای خیلی ها ناآشناست، تا حدی که نمی دانند سوغات کرج چیست؟! سوغات یک استان محدود به یک شهر نمی شود، تمام مناطق و روستاهای آن منطقه را شامل می شود اما به دلیل شهرت بالای یک شهر شاید سوغاتی ها را به آن نام بخوانند مثل زعفران مشهد، ماهی شمال، پشمک یزد و …، این در صورتی است که بیشترین زعفران مشهد از شهرستان ها و روستاها تامین می شود. کرج هم شهریست که بخاطر آوازه اش محصولات زیادی را به نام آن می خوانند. بیشتر محصولات استان البرز در شهرهای مرکزی شهرت دارد. نشاط آوران سعی دارد در این مقاله محصولات و سوغاتی های کرج را معرفی کند. این سوغات خوشمزه شامل توت درختی، انگور، فندق، سنجد، عناب، آلوی برغان، گوجه سبز و … می شود.

گوجه سبز ترش‌ترین سوغات کرج

گوجه سبز ترش‌ترین سوغات کرج

گوجه سبز یکی از میوه های فصلی و بسیاااااار خوشمزه استان البرز است که می توانید آن را در فصل بهار به سوغات ببرید. گوجه سبز علاوه بر خوشمزگی خاصی که دارد، خواص و فواید زیادی را شامل می شود. گوجه سبز برای پاکسازی کبد بسیار عالیست، در ایجاد تعادل برای اسید معده نقش بسزایی دارد و بعلاوه سرشار از ویتامین C می باشد. گوجه سبز در اصل در شهرستان شهریار عمده ترین کاشت را دارد و پس از برداشت به استان های اطراف فرستاده می شود. گوجه سبز دارای فیبر است که به سیستم گوارشی کمک می کند.

عناب دیگر سوغات کرج

عناب دیگر سوغات کرج

عناب یکی دیگر از محصولات خوشمزه استان البرز است که به صورت تازه و خشک عرضه می گردد. عناب فواید زیادی برای بدن دارد و نکته حائز اهمیت این است که به علت ماندگاری بالای عناب خشک شما می توانید آن را به عنوان سوغاتی به همراه خود ببرید. از خواص عناب می توان به خاصیت آنتی اکسیدان آن برای ضدپیری، شفافیت پوست و رشد مو اشاره کرد. عناب دارای مقدار زیادی ویتامین بی، A و سی است.

لبنیات طالقان

لبنیات طالقان از سوغات کرج و اطراف

لبنیات طالقان یکی دیگر از سوغاتی های معروف کرج است که شهرت فراوانی دارد تا حدی که استان های اطراف کرج تمام محصولات لبی خود را از طالقان تهیه می کنند. روغن حیوانی طالقانی عطر و طعم دلپذیری دارد، برای صبحانه و وعده های غذایی از آن استفاده می کنند. دوغ محلی طالقان و ماست گوسفندی طالقان از واجبات سفره های استان البرز است.

پنیر طالقان

سوغات کرج

پنیر طالقان هم در دسته ی لبنیات آن است امّا علّت جدا کردن آن از سایر لبنیات طعم بی نظیر این پنیر است که در رقابت با پنیر تبریزی هیچ چیزی کم ندارد، طالقان را قطب پنیر محلی ایران می دانند. طرفداران این پنیر به راحتی می توانند هر روز از این پنیر نوش جان کنند. یکی از بهترین سوغاتی های کرج پنیر طالقان است که از سالم ترین لبنیات تهیه می شود. نشاط آوران به شما توصیه می کند در سفر به استان البرز حتما از پنیر طالقان بچشید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • نوری

    لطفا مطالب بیشتری بزارید