موزه ماشین های اداری سفیر تهران

15219 2016/04/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

در موزه ماشین های اداری سفیر تهران، ماشین های اداری کشورهای مختلف قرار گرفته که قدمتی 150 ساله دارند.

موزه ماشین های اداری سفیر کجاست؟

موزه ماشین های اداری سفیر یکی از موزه های جالب و خصوصی در شهر تهران می باشد. در سال 1387 هجری شمسی فرشاد کمال خانی موزه اداری سفیر را برای اولین بار در کشور ایران با سرمایه شخصی خود بنیان نهاد.

عکس موزه ماشین های اداری سفیر

در موزه ماشین اداری سفیر بیش از 80 نوع از دستگاه های اولیه اداری در معرض دید بازدیدکنندگان گذاشته شده که درک روند پیشرفت و گسترش این ماشین ها را نشان می دهد.

از جمله ماشین های اداری اولیه که در موزه سفیر جمع آوری شده می توان به ماشین تحریر نوت موسیقی آمریکا به سال 1953 میلادی، ماشین تحریر کیبوردی آمریکا به سال 1900 میلادی، ماشین تحریر کیبوردی آمریکا به سال 1897 میلادی، پرفراژ چک آمریکا به سال 1888 میلادی، مدادتراش آمریکابه سال 1890 میلادی، دستگاه پلی کپی آمریکا به سال 1908 میلادی، دستگاه تلگراف سوئد به سال 1908 میلادی

دستگاه تلفن آمریکا مربوط به اوایل قرن بیستم، صندوق پول آمریکا به سال 1911 میلادی، دستگاه ساعت زنی آمریکا به سال 1928 میلادی و مداد تراش آمریکا به سال 1906 میلادی اشاره نمود.

موزه ماشین های اداری سفیر در زمینه ماشین های اداری تنها موزه معتبر و شناخته شده در ایران و خاورمیانه محسوب می شود. بازدید از موزه ماشین های اداری سفیر برای عموم علاقه مندان آزاد می باشد. هم چنین موزه ماشین اداری سفیر در مجاورت فروشگاه های اقلام اداری و در خیابان ایران شهر شمالی واقع گردیده است. گنجینه این موزه جزء منحصر بفردترین نمونه ها در میان خود و هم چنین بی نظیرترین در بین مجموعه های موجود در جهان می باشند.

نگاه به مجموعه نمونه های دستگاه های اداری سفیر ما را به تأمل و تفکر در رابطه با این اختراعات به ظاهر ساده و موثر دیروز می اندازد و تلاش و کوشش های مخترعین دیروز را در به ثمر رسیدن جهانی سراسر تکنولوژی و مدرن امروزی درک نمود. در حقیقت مردمان امروز مدیون مخترعین پر تلاش و خلاق دیروز می باشند.

آدرس موزه ماشین های اداری سفیر : تهران، خیابان کریم خان زند، ایرانشهر شمالی، نبش کلانتری، پلاک ۲۳۲

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید