Kourosh complex 1

مجتمع کوروش تهران

29655 2016/07/04
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 16 امتیاز : 4.3]
آدرس

گاهی برای خرید از مراکز خرید و بازار ها، مکانی خاص و یا راسته ای از خیابان را انتخاب میکنیم و با توجه به قیمت و اجناس مورد نظر به خرید می پردازیم. اما در مواقعی رخ می دهد که برای خرید کردن بدون انتخاب بازار و پاساژ مشخصی از خانه بیرون رفته، ساعات زیادی را صرف میکنیم و در آخر کار به هیچ نتیجه ای نمی رسیم. این اتفاق دلایل متفاوتی دارد، شاید از نظر قیمت و از نظر کیفیت ما به مکان مناسبی مراجعه نکرده ایم. باید گفت این اجناس مورد نیاز ما با محدودیت قیمت و نوع کیفیتشان هستند که مکان انتخابی را مشخص می کنند.

معرفی اولیه مرکز خرید

Kourosh complex 5

پرداختن به مراکز خرید از این رو اهمیت دارد که می توان به سادگی تصمیم گرفت با توجه به نیاز آن زمان، کدام بازار را انتخاب کرد. مجتمع تجاری کوروش تهران یکی از مجلل ترین و بروز ترین مراکز خرید در شهر تهران است. این مجتمع واقع در شمال غربی شهر تهران، در منطقه ای که فاکتور های مشخصی از جمله جمعیت جوان، قشر در آمدی رو به بالا و مطلوبیت شرایط اطراف را دارد. مجتمع فرهنگی – تجاری کوروش نقش بسزایی در تأمین خدمات رفاهی منطقه و شهروندان داشته است.

مشخصات بازار

Kourosh complex 2

این مرکز خرید در زمینی به مساحت 9,500 متر مربع و با زیر بنای  32,000 متر مربع در 18 طبقه ساخته شده است و مشاعات آن 87,000 متر مربع می باشد. کوروش مال تهران از یک طرف در مجاورت بزرگراه ستاری و از طرف دیگر مجاور خیابان پیامبر (ص) قرار دارد. دسترسی های اصلی این مجموعه از بزرگراه های ستاری و حکیم قابل دسترسی است. تعداد طبقات تجاری فرهنگی آن 9 طبقه روی زمین است. پارکینگ طبقاتی مجموعه از منفی سه تا منفی 9 ادامه دارد.

بخش تجاری فرهنگی

Kourosh complex 12

بخش فروش مجموعه شامل 550 غرفه تجاری می شود که در آن ها از بهترین برند های روز جهان به فروش می رسد. یکی دیگر از امتیاز های این مجموعه این است که تمامی واحد های تجاری از برند ها و مارک ها پر نشده اند. ویترین واحد ها به صورت نمایان و شیشه سکوریت با در نظر گرفتن محلی برای نصب نام تجاری واحد، طراحی گردیده است. واحد های تجاری در زمینه پوشاک، کیف و کفش، موبایل، لوازم خانگی و ساعت و … فعالیت دارند.

مجتمع کوروش ستاری شامل بخش های مختلفی برای عموم مردم می باشد از جمله : شهربازی برای کودکان و نوجوانان و جوانان، 12 سالن کنسرت و سینما های مختلف و بزرگ با حداکثر ظرفیت 400 نفر، رستوران بین المللی و فود کورت و چندین کافی شاپ بزرگ در مجموعه.

سنگ فرش بخش تجاری و فروش، راهرو ها و سینما از بهترین متریال روز استفاده شده، یعنی سنگ گرانیت و مرمریت درجه یک بکار رفته است.

بخش خدماتی رفاهی

Kourosh complex 13

از جمله موارد خدماتی مرکز خرید کوروش تهران می توان به 41 دستگاه پله برقی، 7 دستگاه رمپ برقی، 19 دستگاه آسانسور باربر و نفربر و در هر طبقه چهار مسیر دسترسی اضطراری اشاره کرد. در این مجموعه امکان پارک 1600 واحد پارکینگ که 1000 واحد آن مختص خریداران و شهروندان، تعبیه شده است. پارکینگ طبقاتی از طبقه منفی 9 تا منفی سوم ادامه دارد. از دیگر ویژگی های کوروش مال سیستم اطفاء حریق، سیستم ضد سرقت، سیستم مدار بسته مرتبط با مانیتورینگ، چیلر و فن کویل های سقفی، سرویس بهداشتی، سیستم اگزاست مرکزی، شبکه اینترنت و شبکه ی سراسری داخلی و سیستم شوتینگ زباله در رستوران ها و فودکورت می باشد.

طراحی معماری

Kourosh complex 6

طراحی نمای مجتمع تجاری – فرهنگی کوروش، به دلیل نورپردازی و ترکیب مصالح مورد نظر بسیار منحصر به فرد می باشد. نمای این ساختمان از این جهت قابل توجه است که به دلیل چند عملکردی بودن مجموعه باید جذب مخاطب تجاری، رفاهی و فرهنگی را با هم یکجا داشته باشد، که از این رو از اصول مینیمالیستی تبعیت کرده و ترکیبی از سنگ، سرامیک، آلمینیوم، کامپوزیت و شیشه را مورد استفاده قرار داده، این نما دارای دو LCD بسیار بزرگ بر روی جداره ی خارجی ساختمان برای برقراری ارتباط بصری با شهروندان و مخاطبان پروژه است. حرکت آسانسور های پانورامیک بر جداره ی غربی نما به جذابیت و زیبایی آن می افزاید.

به لابی مرکزی مجموعه می رسیم که در طبقه منفی یک قرار گرفته، آبنمایی بسیار زیبا با نورپردازی خلاقانه، محیط لابی را متنوع و پویا می کند. در این لابی، فضاهای تجمع و مکث با مبلمان خاص و نورپردازی شده حس تحسین انسان را نیز بر می انگیزد.

آدرس پاساژ کوروش تهران : شمال غربی تهران، جنب بزرگراه ستاری، ابتدای خیابان پیامبر مرکزی شماره 57

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • علی

    یک تجربه :
    با سلام… امروز 29 تیرماه 97 به مجتمع کوروش مراجعه کردم که هنگام خروج خاطره بسیار بدی برایم پیش آمد که فراموش نخواهم کرد، اول اینکه پارکینگ مجتمع (برخلاف تبلیغات آنها) تهویه مناسبی ندارد و با سونای خشک تفاوتی نداشت، دوم اینکه برخورد پرسنل بسیار بد و طلبکارانه می باشد (حداقل فردی که برای اخذ هزینه پارکینگ سر گردنه!! آمده بود و جالب اینکه پول نقد هم قبول نمی کرد) و سوم اینکه نحوه محاسبه تعرفه آنها چگونه است؟ از نظر من دزدی در روز روشن می باشد… بیشترین هزینه ای که در پارکینگ مجتمع هایی مثل بوستان و … پرداخت کرده ام 3500 تومان بوده (حتی با زمان توقف بیشتر از امروز در کوروش) اما فرد مذکور 9000 تومان از من اخاذی کرد و این عمل بی شرمانه قابل بخشش نمی باشد و هیچ نامی جز دزدی بر روی آن نمی توان گذاشت.