غار صلوات آباد سنندج

12299 ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 16 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان کردستان یکی از زیباترین استان های ایران می باشد که با قرار گرفتن در میان رشته کوه های زاگرس، موقعیت ویژه ای را برای خودش به وجود آورده. این استان کوهستانی با داشتن طبیعتی بکر و زیبا، شرایط بسیار خوبی را برای گردشگران و به خصوص طبیعت دوستان فراهم آورده است. اما در دل ارتفاعات بلند و سرد کردستان، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ویژه این استان پنهان شده. غارها با قرار گرفتن در دل کوه ها و داشتن جنبه ای رمزآلود، همواره یکی از جاذبه های طبیعی مورد علاقه طبیعت دوستان بوده و هستند.

غار صلوات آباد سنندج که یکی از غارهای زیبای استان کردستان می باشد، همواره مورد توجه علاقه مندان به غارنوردی بوده است. این غار نام خود را از روستایی که در نزدیکی آن قرار دارد، گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا، 2230 متر می باشد. ورودی غار صلوات آباد درون یک کوه و بسیار تنگ و باریک می باشد. غار به صورت یک چاه بوده و فرود در آن نیازمند به همراه داشتن وسایل و تجهیزات کوهنوردی است. همچنین به دلیل صعب العبور بودن مسیر فرود، توصیه می شود از یک نفر راهنما که به غار آشناست کمک بگیرید تا اتفاق بدی نیفتد.

غار صلوات آباد کردستان از سه چاه متفاوت تشکیل شده است. ارتفاع چاه ها به ترتیب 4، 30 و 15 متر می باشد. دیواره غار سنگی و سخت است. پس از فرود اما متوجه می شوید کف غار خاکی نرم دارد. مساحت کف غار نزدیک به 60 متر مربع بوده و آب و هوای داخل غار نیز بسیار مطبوع و دلپذیر می باشد. دیواره های غار صلوات آباد در استان کردستان حالتی خاص دارند و به غار ابهت خاصی بخشیده اند. در داخل این غار می توانید خفاش و مگس هایی که در اثر نبود نور، چشم خود را از دست داده اند را ببینید.

غار صلوات آباد در شهر سنندج یکی از جاذبه های گردشگری کردستان می باشد و اگر علاقه مند به غارنوردی هستید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن این غار زیبا را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید