امامزاده ابراهیم گیلان

15198 2018/05/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

گیلان یکی از استان های جذاب و دیدنی برای گردشگران می باشد تا در ایام فراغت از آن بازدید بعمل آورند. وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار در این استان باعث شده تا به اعتبار گیلان افزوده شود. این استان از قدیم الایام به سبب آب و هوای دل انگیز مکان مناسبی برای زندگی نیاکانمان بوده است. بسیاری از نوادگان امامان معصوم نیز به همین خاطر گیلان را برای اقامت بر می گزیدند. وجود آرامگاه های زیارتی بسیار در این استان، موید این موضوع است.

شهرک چوبی شهرستان شفت که در روستای امام زاده ابراهیم قرار دارد، میزبان یکی از جاذبه های مذهبی استان گیلان است. در این شهرک جنگلی نیز مانند دیگر مناطق ییلاقی گیلان، امکان مشاهده همزمان جنگل، رودخانه، کوه های برفی وجود دارد. آنچه که باعث اهمیت شهرک چوبی شده معماری عجیب خانه های قدیمی آن است که همگی با چوب ساخته شده اند. نکته جالب در مورد ساختمان چوبی این روستا تعداد طبقات آن می باشد. در این روستا بعضی ساختمان های تا شش طبقه نیز مشاهده می شود که فقط از چوب به عنوان مصالح در ساختشان استفاده شده است.

یکی از مشهورترین بقعه های این امامزاده ها در شهرک چوبی امام زاده ابراهیم قرار دارد. امامزاده ابراهیم که به شاهزاده ابراهیم شفت نیز معروف است در دامان طبیعت جنگلی شفت آرمیده است. ایشان یکی از نوادگان امام موسی کاظم هستند که به دلیل شهرت زیاد، مردم محلی لقب ابالفضل گیلان را به وی نسبت داده اند. بقعه امامزاده ابراهیم در گیلان تاکنون چندین بار مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است. بنای آرامگاهی وی در حال حاضر در زمینی 300 متری قرار دارد که در چهار طبقه ساخته شده است و شامل مسجد، صحن، مهمانپذیر، سرویس بهداشتی و فضای باز می باشد.

در روستای امامزاده ابراهیم شفت جاذبه های طبیعی بسیاری وجود دارد. یکی از آنها مسیر امامزاده ابراهیم شفت است که در هنگام عبور از آن با جلگه، شالیزار، رودخانه، و کوهپایه های جنگلی روبرو می شویم. امروزه به دلیل عدم حمایت ارگان های مربوطه شاهد ساخت و سازهای بتنی بسیاری در اطراف امام زاده ابراهیم هستیم که باعث می شود تا از میزان اهمیت این منطقه کاسته شود.

اگر دوستدار طبیعت هستید و در کنار آن تمایل به تجربه لذت خریدی متفاوت را دارید سفر به روستای امامزاده ابراهیم را از دست ندهید. زیرا در کنار تمام زیبایی های طبیعی و مذهبی این منطقه، بازارچه ای در کنار امامزاده فعال است که برای خود دنیایی متفاوت دارد. نشاط آوران بازدید از بقعه آرامگاهی امامزاده ابراهیم را به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شفت به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید