جنگل و آبشار نام نیک سمنان

19707 2017/10/21
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 3.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار نام نیک به همراه جنگل نام نیک از جمله جاذبه های طبیعی سمنان و از ارزشمندترین جاذبه های شهرستان شاهرود می باشند که در روستایی به نام نردین از توابع بخش میامی واقع شده اند. این جاذبه زیبا هر ساله میزبان تعداد زیادی گردشگر از سرتاسر ایران می باشد.

جنگل و آبشار نام نیک سمنان در حوزه استحفاظی شهرستان شاهرود و در آبریز شمالی استان واقع شده است. جنگل نام نیک در این منطقه، دارای پوشش گیاهی جنگلی با گونه های درختی پهن برگ خزری است.

آبشار نام نیک یکی از جاذبه های گردشگری سمنان از کوه‌ های بلند منطقه سرچشمه گرفته است و برای تماشای آن باید از داخل روستا عبور کنید و حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه پیاده روی نمایید.

در کنار آبشار نام نیک، آبشار آب پران هم منطقه گردشگری زیبایی است که در جنوب‌ غربی سراب تبقوس و در دامنه کوه بزرگ توپ‌ سر واقع شده و یکی از زیبایی‌ های طبیعی منطقه به شمار می‌ آید.

برای دستیابی به منطقه خوش آب و هوای نام نیک شاهرود به سوی میامی حرکت کرده و پس از حدود ۶۵ کیلومتر طی راه به میامی می رسید. از میامی جاده ای آسفالت وجود دارد که به سمت شمال منشعب می گردد و به سمت حسین آباد کالپوش می رود. این مسیر دارای پیچ و خم و در برخی نقاط شیب های تند زیادی است. با پیمودن این مسیر، پس از ۵۶ کیلومتر به چشمه نیک خواهیم رسید. همین مسیر را به سمت شمال حدود ۱۵ کیلومتر طی نموده تا به یک دوراهی مشخص برسید. اگر مسیر غربی را انتخاب کنید و حدود ۱۱ کیلومتر را طی نمایید، به ابتدای یک دوراهی خواهید رسید. این جاده آسفالته، انشعابی به سمت جنوب غرب دارد که با طی حدود ۹ کیلومتر در آن به روستای نام نیک می رسد.

آبشارهای زیبای آب پران و نام نیک همه ساله عده زیادی گردشگر را به سوی خود جذب می‌ کنند. با این اوصاف، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتماً به این منطقه که از شاخص ترین جاذبه های سمنان می باشد سفر کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید