آکواریوم اصفهان

14043 ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

 

آکواریوم اصفهان کجاست؟

آکواریوم بزرگ اصفهان که به عنوان اولین و بزرگ ترین تونل آکواریوم کشور شناخته شده است، در خیابان الفت، پارک ناژوان قرار دارد. این آکواریوم به صورت مشارکتی با سرمایه گذار خارجی در ارتفاع منهای 6 متر زیرزمین احداث شده است.( با سرمایه گذاری مشترک شرکت اقیانوس آکواریوم ترکیه و شهرداری اصفهان به بهره برداری رسیده است.) مساحت این بنا بالغ بر 3 هزار و 500 متر مربع است و تونل ناژوان دارای 33 آکواریوم است که از جاهای دیدنی اصفهان محسوب می شود.

عکس آکواریوم اصفهان

در آکواریوم اصفهان گونه های مختلف آبزیان، ماهی های آب شور و شیرین، ستاره های دریایی از پنج اقیانوس دنیا در معرض دید تماشاگران و بازدید کنندگان قرار گرفته است. این مجموعه با 33 آکواریوم پنج تا ده متری به صورت دنیای 35 متری زیر آب قرار دارد و در بالای سر و کنار بازدید کنندگان حس در اقیانوس بودن را برای تماشاگران رقم می زند. تماشاگران می توانند زیباترین و کمیاب ترین گونه ها در اطراف خود ببینند. این آکواریوم ها می توانند حجم 1080 متر مکعب آب را در خود جای بدهند.

از امکاناتی که آکواریوم اصفهان فراهم کرده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آکواریوم های 5 الی 10 متری، آکواریوم های لمسی و سیلندر آکواریوم و نیز یک تونل به طول 35 متر با بخش هایی که شامل عکس یادگاری و فروشگاه هدایا، کافی شاپ و پارکینگ بزرگ با مساحت 3000 متر.

در آکواریوم اصفهان فضایی برای کودکان طراحی شده است که می توانند به گونه های مختلف آبزیان غذا دهند و حتی آن ها را لمس کنند و لحظاتی شاد و به یاد ماندنی را به خاطر بسپارند. برای اولین بار است که آکواریومی با این وسعت در کشور تاسیس شده است.

تعداد ماهی ها و گونه های جانوری در این مکان:

6500 موجود زنده و بالغ بر 300 تا 350 گونه از ماهی های پنج قاره جهان در این محل گردآوری شده اند. حدودا 100 قطعه از این آبزیان جزء خطرناک ترین، نادر ترین و عجیب ترین گونه از ماهیان هستند. همچنین 6 نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زندگی می کنند.

ساعات بازدید آکواریوم اصفهان در تمامی روز های هفته از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر به صورت یک سره امکان پذیر می باشد.

آکواریوم اصفهان یکی از جاذبه های فرهنگی اصفهان است که شما می توانید در تور اصفهان گردی از این مکان دیدن کنید.

آدرس آکواریوم اصفهان: اصفهان، پارک ناژوان، بلوار الفت، آکواریوم اصفهان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید