آبشار شیرز لرستان

16565 2018/04/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

با توجه به اینکه استان لرستان در منطقه ای کوهستانی و پرآب قرار گرفته است، آبشار های زیادی را می توان در آن یافت. اگر به طبیعت زیبا و دلنشین این استان بروید، می توانید رودخانه های خروشان را ببینید که از صخرهایی با ارتفاع متفاوت سرازیر می شوند و آبشارهای چشم نوازی را پدید می آورند. طبیعت زیبای لرستان چشمان هر بیننده ای را به خود جذب می کند و هرساله گردشگران زیادی برای دیدن این طبیعت چشم نواز به استان لرستان سفر می کنند.

آبشار شیرز لرستان که در نزدیکی شهرستان کوهدشت قرار گرفته است، یکی از آبشارهای زیبای این استان می باشد. برای دیدن آبشار شیرز کوهدشت باید از در شهرستان کوهدشت به سمت بخش زردلان و منطقه اولادقباد بروید. منطقه اولادقباد منطقه ای کوهستانی و جنگلی می باشد که تنوع پوشش گیاهی و جانوری آن بالاست. در این منطقه میوه های وحشی فراوانی مانند انجیر و گلابی وحشی را می توان دید که بر شاخه ها و بوته های گوناگون قرار دارند. گونه های مختلف پرندگان و پستانداران در این منطقه زندگی می کنند که البته نهدیدی برای انسان ها به شمار نمی روند.

دره ای که آبشار طبیعی شیرز در آن قرار دارد از لحاظ تاریخی نیز بسیار با ارزش است و در آن آثاری مربوط به دوران پارینه سنگی پیدا شده است. وجود صخره های زیبا و پوشش گیاهی متنوع و آب و هوای مساعد این منطقه به خصوص در فصول بهار و تابستان، فرصت خوبی را پدید می آورد تا از مناظر چشم نواز این منطقه لذت ببرید. صدای پرندگان در کنار صدای خروش آب آبشار تنگه شیرز و چشمه ها، بسیار جذاب و دیدنی است.

آبشار شیرز در استان لرستان بدون شک یکی از زیباترین آبشارهای لرستان است. آب آبشار طبیعی شیرز از رودخانه سیمره تامین می شود. آبشار تنگه شیرز در نزدیکی دره و ژئوپارک ملی شیرز قرار دارد. نشاط اوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به استان لرستان از آبشار دره شیرز ر که یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری لرستان و یکی از زیباترین آبشارهای ایران است، دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید