آبشار یاسوج

15158 2018/02/03
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

 

استان کهگیلویه و بویراحمد با طبیعت زیبا و بکرش یکی از مقاصد اصلی گردشگران و به خصوص علاقه مندان به طبیعت است. ایت استان زیبا با آب و هوایی نسبتا سرد و کوهستانی و کوه های سر به فلک کشیده اش، در فصل تابستان پناهگاه کسانی است که می خواهند در هوای گرم این فصل چند روزی را به یک منطقه خنک تر بروند. یکی از جاذبه های طبیعی که در استان کهگیلویه و بویراحمد زیاد می بینید آبشار است. آبشارهای این استان بسیار متنوع و گوناگون است و هرکدام زیبایی خاص خود را دارد. آبشار یاسوج شاید یکی از اولین آبشارهایی باشد که در این استان توجه شما را به خودش جلب می کند.

آبشار یاسوج کهگیلویه و بویراحمد در سمت شمال این شهر و در فاصله 2 کیلومتری از آن قرار دارد. آبشار یاسوج که از درون کوه های زاگرس می جوشد و با ارتفاعی نزدیک به 10 متر، یکی از تفرجگاه های همیشگی مردم یاسوج می باشد. همچنین بیتشر گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند، با توجه به فاصله نزدیک این آشبار با شهر، منطقه اطراف آن را به عنوان محل استراحت انتخاب می کنند.

در اطراف آبشار یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد، باغ های میوه فراوانی وجود دارد و در فصل بهار عطر و بوی دل انگیزی را می توان در هوا استشمام کرد. مراتع سرسبز و نهرهای اطراف آبشار نیز بر زیبایی های آن افزوده است. پوشش گیاهی در اطراف آبشار متنوع است و می توان صدای پرندگان را در بالای سر شنید که در کنار منظره زیبای آبشار ترکیبی بهشتی را به وجود آورده است. آبشار یاسوج یکی از آبشارهای خروشان یاسوج می باشد که مورد استقبال گردشگران و بومیان واقع شده است.

در نزدیکی یاسوج آبشار بهرام بیگی را نیز می توان دید که در میان صخره های سنگی قرار گرفته و منظره زیبایی دارد. آبشار یاسوج یکی از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به شهر زیبای یاسوج، دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • خرید اینترنتی آهن

    سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه