روستای الماس تبریز

13481 ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

روستای الماس تبریز کجاست؟

روستای الماس تبریز یکی از خیرکننده ترین جاذبه های توریستی آذربایجان شرقی است، این روستا در قسمت غربی شهرستان شبستر در دهستان گونی واقع شده است.

عکس روستای الماس تبریز

روستای الماس شبستر در دل کوه واقع شده که طبیعت بکر و زیبای آن در چهار فصل سال روح انسان ماشینی را سر شوق می آورد. از جاذبه های دیگر اینکه در نزدیکی روستای الماس چشمه های بسیاری از درون زمین میجوشد که پس از طی چند متر دوباره راهی درون زمین میشوند و شاید به همین علت بوده که به نام الماس تبریز نامگذاری شده است.

سیل ویرانگری در سال ۱۳۷۶ بخشی از این روستا را از بین برد و چهارده شهروند روستایی را به کام مرگ فرستاد و مردمانش مجبور شدند تا به منطقه ای امن تر مهاجرت کنند اما باغات و مزارع و حتی آغل حیوانات همچنان در همان محل قبلی روستا باقی مانده است.

فصل پاییز در روستای الماس تسوج، صحنه ای از ریزش برگ های رنگار رنگ خواهد بود، که یکی از زیباترین مناظر طبیعی راخلق می کند. همینطور نسیم ملایمی که می وزد میتواند موجب آرامش و حس خوبی در شما شود بسیاری از توریست های تور تبریز این فصل را برای دیدن از روستای الماس تبریز انتخاب می کنند.

در اولین روزهای زمستان سرد و برفی، نگاهی به طبیعت زیبای این روستا در این ایام خالی از لطف نیست. طبیعت نیمه پاییزی و نیمه زمستانی به همراه دیوار چینی سنگی هنرمندانه باغ ها، جاده ای رویایی و خیال انگیز، با برکه ای پرآب که انعکاس تصویر درختان بید مجنون در آن نقاشی های زیبا را به یاد می آورد که همه گردشگران طبیعت را به سوی خود می کشاند. وای که خداوند چه تابلوی نقاشی هنرمندانه ای را در این منطقه دورافتاده از هیاهوی شهر به تصویر کشیده است.

روستای الماس تبریز یکی از جاذبه های طبیعی این شهر است که شما می توانید در تور تبریز گردی از این مکان دیدن کنید.

آدرس روستای الماس: تبریز -جاده شبستر به تسوج 5 کیلومتر مانده به تسوج   

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید