آبشارهای اشترانکوه لرستان

12464 2018/03/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان لرستان با زیبایی ها و جذابیت های طبیعی خودش همواره مورد توجه گردشگران بسیاری بوده است. تمام شهرهای این استان سرسبز جاذبه های خاص خود را دارند و اگر علاقه مند به طبیعت گردی هستید استان لرستان می تواند مقصد ایده آل شما باشد. کوه اشترانکوه یا قله اشترانکوه که در واقع یک رشته کوه است پذیرای تعداد زیادی از این جاذبه ها است. یکی از جاذبه های طبیعی که در این استان به تعداد زیاد مشاهده می کنید آبشار است. این استان با توجه به موقعیتی که از نظر جغرافیایی دارد، آبشارهای زیادی را درون خود جای داده است که آبشارهای اشترانکوه لرستان نمونه ای از آنها هستند.

اشترانکوه یکی از رشته کوه های زیبای لرستان است که بین دو شهر درود و ازنا قرار دارد. این رشته کوه که در سمت شرق لرستان قرار دارد، چشمه ها و آبشار های زیادی را در خود جای داده است و به همین دلیل در تمام منطقه اطراف آن زندگی در جریان است. قله های بلند آن در زمستان برف زیادی را در خود ذخیره می کند و در تمام طول سال رودخانه های آن جاری است. پوشش گیاهی متنوع و حیات وحش سرزنده آن باعث شده تا روستاهای زیادی در اطراف آن شکل بگیرد.

به سبب وجود 8 قله مرتفع در این رشته کوه که از دور شبیه به یک کاروان شتر است، به آن اشترانکوه یا شتر کوه می گویند. در این ارتفاعات چندین یخچال طبیعی به وجود آمده است که محلیان به آن چال می گویند. منطقه اطراف اشترانکوه به عنوان منطقه حفاظت شده و منطقه محیط زیست جهانی شناخته شده است. محیط صخره ای و کوهستانی این رشته کوه در کنار رودخانه های دایمی آن آبشارهای زیبایی را به وجود آورده است چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

در اطراف آبشارهای اشترانکوه حیواناتی نظیر کبک دی، مار قیطانی، سنجاب، گربه وحشی، قوچ، بز کوهی، گرگ خاکستری، گراز، کفتار، روباه و خرس قهوه ای زندگی می کنند. همچنین پرندگانی مانند شاهین، اردک، جغد و عقاب را نیز می توان در اطراف آبشارها دید. همچنین در اطراف آبشار اشترانکوه گیاهانی مانند گون، ریواس، پسته کوهی و استپ های گوناگون را نیز می توان دید. 

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصل بهار از آبشارهای اشترانکوه لرستان دیدن کنید تا منظره های چشم نوازی را مشاهده کنید. آبشارهای اشترانکوه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری لرستان است و گذرندان ساعاتی در این منطقه روح تازه ای به شما می بخشد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید